Програма «Гроші на мрію» все ж таки буде впроваджена в поточному році

Програма «Гроші на мрію» все ж таки буде впроваджена в поточному році

В грудні минулого року Президент України Володимир Зеленський анонсував факт того, що всі громадяни держави зможуть взяти іпотечний кредит під 5%. Це як гроші для реалізації власної мрії. Наразі вже говорять про те, що у 2022 році ця програма кредитування точно буде впроваджена в практику банківських установ. За плановим обсягом близько 150 тис. іпотечних кредитів під пільговий відсоток буде надано звичайним українцям.

Але все ж таки треба уточнити надану інформацію. 150 тис. іпотечних кредитів – це лише планові показники. Коли держава фактично вийде на них, поки не зовсім зрозуміло. На 2022 рік заплановано надати лише 30 000 кредитів на придбання власного житла. Надалі цифра буде підвищена до 70 000 позик. І лише при стабільному економічному зростанні та фінансових можливостях держава разом з банками зможе наростити обсяги кредитування до 150 000 кредитів в рік.

Слід зазначити, що мета нової іпотечної програми – це не лише допомога населенню, яке не може придбати власну оселю. Це додатково й ефективний інструмент для стимулювання будівельної галузі. Розпочнеться розвиток цих сфер народного господарства, відбудеться запуск й інших механізмів розвитку економіки.

Влада відмітила, що іпотечний механізм буде достатньо відкритим. Ніяких додаткових умов. Головне – щоб люди працювали офіційно та мали змогу сплачувати щомісячні іпотечні платежі. Як приклад Ростислав Шурма, який обіймає посаду заступника голови Офісу Президента, навів свої розрахунки. Він зазначив, що кожна українська сім’я з офіційним доходом у 20 тис. грн зможе придбати власну оселю і щомісячно платити 8-10 тис. грн як внесок за кредитом.

Правда, поки невідомо, який перший внесок повинна сплачувати родина, які додаткові комісії будуть супроводжувати вибір позичальників та наскільки складно буде оформити іпотеку. Але влада прагне діяти рішуче та максимально швидко активізувати іпотечний ринок держави. І це правильний вибір, оскільки саме так запускають економіку розвинуті країни.

Написати коментар