Рівень інфляції у європейській зоні б’є рекорди

новини фінансів Україна

Останні три місяці громадяни України скаржаться на величезні темпи інфляції, які б’ють усі рекорди. Але виявляється Україна – не єдина країна, в якій ціни зростають не пропорційно до рівня доходів громадян. Європейська зона за останні місяці опинилася у подібній ситуації.

Так, станом на кінець листопада 2021 року рівень інфляції за всіма категоріями товарів склав 4,9% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. І як для європейської спільноти – це рекордні цифри. З одного боку, середній приріст цін на 5% не зовсім критичний, оскільки в нашій Україні ціни на продовольчі товари за останній місяць зросли на 10%. Але варто враховувати інші чинники.

Наприклад, у Європі спостерігається рекордне подорожчання цін на енергоносії. Так, у листопаді приріст цін становив +28%, а в жовтні ціни вже зросли на 24%, тобто сукупне збільшення цін становило 52%. І влада спільно з виробниками енергоносіїв заявляє про те, що це не граничне підвищення. І людям треба готуватись до чергового подорожчання. Європою вже пройшла низька мітингів та протестів. Люди не спроможні з урахуванням зниження доходів сплачувати платіжки за комунальні послуги. І якщо в Україні проблему хоча б частково вирішують субсидії, то це питання в Європі достатньо гостре. Незважаючи на достатньо високий рівень життя, більшість представників навіть середнього класу не мають змоги сплачувати комунальні послуги.

Інфляційним процесам стали схильні всі зони. Так максимум зафіксовано у стабільній Німеччині. Тут рівень інфляції становив 6%. Та сама Франція, яка завжди характеризувалася як стабільна щодо цін країна, зафіксувала інфляцію на рівні 3,5%, і це максимум за останні 13 років.

І як не дивно, експерти сходяться на думці, що ситуацію може врятувати саме новий штамп коронавірусу. У такому разі нові обмеження та економічні наслідки спричиняють 100% зниження цін на нафту. Знизиться ціна на нафту, сповільнюватись будуть і темпи інфляції на товари першої необхідності. А поки що більшість країн світу змушені пристосовуватися до сучасних реалій, які безпосередньо пов’язані з погіршенням рівня життя та добробуту населення. І на жаль Україна не є виключенням.

Написати коментар