Що буде після податкової амністії?

финансы и кредиты Украина

Незабаром завершиться податкова амністія, яка надала змогу заможним громадянам України без кримінального покарання задекларувати свої доходи. Держава дозволила заплатити знижену ставку прибутку з доходів фізичних осіб. Але багатьох турбує, а що буде далі. Адже відсоток тих, хто все-таки відмовився від такої пропозиції, досить високий. І з офіційним поясненням виступив міністр фінансів України – Сергій Марченко. 

Він наголосив на тому, що після податкової амністії контроль над заможними громадянами продовжиться. Вже розроблено цілий механізм непрямих методів контролю, що дозволяє відстежувати доходи та витрати звичайних людей. Залишається його лише прийняти на рівні держави. Звичайно, поки що не йдеться про глобальне стеження за кожним українцем. Але заходи будуть застосовані до тих, хто безпідставно купуватиме нерухомість або транспортні засоби. 

Як пояснив міністр, то все цілком об’єктивно та цивілізовано. Якщо людина набуває якоїсь цінності, отже, вона має такий рівень доходу. Потрібно зрозуміти, звідки взяті гроші, якщо вони не задекларовані, необхідно пояснити, звідки вони, що за джерела доходів і чому з них не сплачено податок. Швидше за все, розв’язанням питання буде донарахування зобов’язання. Його громадянинові України доведеться заплатити та все. На цьому конфлікт між податківцями та неплатниками податків буде вичерпано.

І тут постає цілком логічне питання: кого ж перевірятимуть? Міністр запевняє, що система контролю буде автоматичною. Тобто не буде вибіркових заходів, несправедливих критеріїв. При цьому доходи будуть виставлятися за досить довгий період – з 1995 року, і це дозволить звичайним громадянам, в принципі, без проблем купити своє «заслужене» житло. На це розраховує сам міністр та влада. Він висловився таким чином: «Я думаю, переважно питань не буде».

Написати коментар