Що будуть робити банки у разі запровадження нових санкцій стосовно Росії

Що будуть робити банки у разі запровадження нових санкцій стосовно Росії

Багато міжнародних банків, які навіть не працюють на території Російської Федерації, фінансово залежні від неї. Пов’язано це з тим, що саме інвестори з цієї країни активно вкладають свої капітали в інвестиційні активи банків. Але наразі ситуація, яка складається між Росією та Україною, впливає і на стабільність всього банківського сектору світу. Саме тому Європейський центральний банк надав запит у багато фінансових установ щодо їх поведінки в разі, коли до Російської Федерації будуть застосовані нові санкції.

Напередодні сполучені Штати Америки виступили з офіційною заявою стосовно того, що Російська Федерація повинна бути готовою до нових санкцій у разі реалізації рішення щодо вторгнення на територію України. Зокрема, є ризики, що зазначену країну офіційно відключать від системи Swift. Це безпосередньо вплине на безпеку деяких фінансових установ.

Щоб запобігти можливих наслідків Європейський центральний банк прагне отримати від таких банків певний алгоритм дій, який дозволить в разі чого мінімізувати можливі втрати від настання надзвичайних подій.

Ситуацію прокоментувало багато експертів. Також до питання безпеки приєдналися провідні керівники різних міжнародних банків. Було зазначено, що Росія співпрацює з багатою кількістю концернів, інвестиційних холдингів, а саме тому забезпечує для банку достатньо високу норму доходу. У разі відключення РФ від системи Swift, по перше, банки втратять прибуток, а по-друге, самі партнери Росії будуть в загрозливій ситуації. Санкції проти Росії будуть мати наслідки не лише для банківського сектору, а для всієї економіки. При цьому є експерти, які вважають, що зміни будуть стосуватися саме російської економіки. Але це не зовсім так, це вплине на інші держави. Наприклад, банки Італії, Австрії та Греції працюють з російськими капіталами. Сума залучення – від 1,4 до 2 млрд євро.

Щодо самої Росії, то вона впевнена в тому, що будь-які подібні санкції на її економіку ніякого впливу мати не будуть. Причина – вони замислюються над впровадженням власної вітчизняної платіжної системи міжнародного рівня. І у випадку чого зможуть замінити вказані інструменти платежу.

Як буде фактично, покаже час. Влада України наразі просить не нагнітати ситуацію та погіршувати психологічний клімат серед бізнесу, простого населення. Вони все ж таки впевнені в тому, що ситуація не буде загострюватися. Але навіть при такому сценарії вона готова до заходів, які можуть стабілізувати економіку України.

Написати коментар