Що чекає на економіку у 2022 році: прогнози експертів

финансовые новости

До початку 2022 року залишилося не так багато часу, а тому багато експертів та аналітичних компаній роблять прогнози щодо ситуації в економіці наступного року. Загальний висновок зводиться до того, що всі обмеження, пов’язані з пандемією, спричинять жахливі економічні наслідки. Якщо наступного року країни використовуватимуть ті самі механізми боротьби з коронавірусом, то загальне економічне зростання знизиться на 4,5-5% загалом. І далі про найбільш глобальні економічні ризики, які слід очікувати в найближчому майбутньому.

Найбільший ризик – поява нових штампів коронавірусу. І тут йдеться не про медичний, а про економічний аспект. Так новий штамп спричинить жорсткіші обмеження. Підсумок – зниження економічного зростання. Щоправда, у цьому питанні експерти не знайшли жодної думки. Хтось говорить про те, що світ вже адаптувався до сучасних умов і може адекватно реагувати на них. Отже, 2022 рік буде успішнішим за 2021 рік. Друга група аналітиків говорить про те, що вірус стає смертельним і, отже, обмеження будуть глобальнішими. І звичайно, друга  ситуація найбільш ймовірна. 

На другому місці – це сильне подорожчання цін. Інфляція у багатьох європейських країнах та США побила безліч рекордів. Якщо спочатку США прогнозували інфляцію на рівні 2%, то зараз вона становить 7-9%. Процес подорожчання цін на продовольчі товари та енергоносії запущено, не зовсім зрозуміло, коли його буде зупинено. Також прогнозується значне подорожчання цін на газ, що також вплине на ціни. Основна причина – конфлікт між Росією та Україною.

Третя причина – світова криза, яка, за словами багатьох експертів, уже запущена в Китаї. Там є суттєві проблеми з ринком нерухомості та фондовим ринком, що безпосередньо впливає і на загальну ситуацію у світі. Економіка в Китаї показала уповільнення 6-7%, хоча спочатку планувалося лише 2-3%.

Не варто забувати й про нестабільну політичну ситуацію, яка може значно погіршитися наступного року. І пов’язано це із черговими виборами в Італії та Франції. Експерти прогнозують, що це не лише посилить політичну ситуацію, а й економічну ситуацію. У зазначених країнах і від них залежних країнах може наступити затяжна рецесія, яка може вже почалася, але грамотно покривається державним фінансуванням.

А що буде з Україною?

Звісно, світова економіка – це добре, але нас безпосередньо турбує ситуація в Україні. Поки що про якісь стабільні прогнози не йдеться. Влада говорить про те, що у 2022 році країна також боротиметься з пандемією. І тому про значний прорив у сфері бізнесу та економіки не йдеться. Потенційно приріст економіки становитиме 3-3,5% (у кращому разі). Основна причина – зниження інвестиційних вливань в економіку та нестабільність усієї економічної ситуації в країні.

Написати коментар