Що робити ФОП, якщо РРО зламався?
З 1 січня всі ФОП повинні офіційно при своїй діяльності застосовувати РРО. Це питання дуже болюче для підприємців, вони постійно оскаржують таке рішення та виходять на пікети. Але уряд впевнений в тому, що це правильне коректне рішення, яке дозволить розв’язати проблеми з наповненням бюджету та легалізацією економіки. Звичайно, не всі представники бізнесу задоволені такими нововведеннями, але все одно встановлюють апарати та ведуть бухгалтерський облік. Так ось представники Державної податкової інспекції пояснили, що необхідно робити підприємцям в разі відключення пристрою чи системного збою при використанні РРО.
Згідно з встановленим алгоритмом, ФОП повинен обов’язково зареєструвати цю операцію в книзі обліку розрахункових операцій. Це необхідно зобразити документально, а потім вже, коли робота апарату буде відновлена, то провести операцію через РРО.
Також в Державній податковій інспекції нагадали, що всі ФОП повинні завчасно потурбуватися про те, щоб отримати та зареєструвати всі документи для оформлення розрахункових операцій. Бо термінали та РРО можуть періодично виходити зі строю, а наявна книга обліку надає можливість працювати без штрафних санкцій. Якщо ж при появі такої проблеми буде виявлено, що підприємець продовжує роботу без документальної фіксації операції, то до нього буде застосована адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. Правда, представники ДПІ не пояснили, про яку суму штрафу йдеться.
Але в будь-якому випадку є виключення. Застосування книги обліку розрахункових операцій не є винятком. Згідно з чинним законодавством у своїх статутних документах ФОП може прописати норму про те, що при технічному збої або системній помилці діяльність бізнесу буде припинена. І в такому випадку застосування облікової книги не потрібно. Але головне, щоб дійсність відповідала тій нормі, яка затверджена на папері. Бо в іншому випадку також передбачено штраф.
Нещодавно голова Комітету Верховної Ради України Даниїл Гетьманець відзвітував стосовно ситуації з встановленням РРО. Він зауважив, що рішення складне, але економічно обґрунтовано. Завдяки йому понад 85% компаній, які працювали в тіні, легалізували діяльність та почали проводити операції через РРО. Це надало можливість людям отримати соціальні гарантії, а державі додаткові надходження. Він вважає, що встановлення РРО одразу вирішує багату кількість питань для держави, а тому необхідно посилити контроль за його використанням.