Що відбувається на світовому ринку виробництва вина

фінансові новини

Останні роки в багатьох країнах світу, які історично займаються виробництвом вина та вирощують його для виробничих цілей, спостерігається значний неврожай. Але у 2021 році держави намагаються поступово реанімувати галузь та відновити власні виробничі потужності.

За різними рейтингами в трійку лідерів минулого року за виробництвом та експортом вина входять такі країни як Італія, Іспанія та Франція. Взагалі обсяги експорту та виробництва вина заведено вимірювати в таких показниках як гектолітри (гл). Так ось Італія за минулий рік змогла на міжнародний ринок експортувати понад 20 млн гл, Іспанія вивезла трохи менш як 20 млн гл, а ось Франція змогла експортувати лише 14 млн гл.

Цікавий факт в тому, що Італія має змогу стати не лише лідером за експортом вина, але й ще додатково забезпечити власну потребу ринку. Так для внутрішнього споживача Італія додатково виготовила 24,5 млн гл.

Звичайно, зазначена трійка країн є не єдиними державами, що експортують на світовий ринок вино. Серед топових країн слід виділити Південну Африку, Аргентину, Чилі, Німеччину та інші. Рівень їх експорту оцінюється на рівні 3-5 млн гл.

Що ж стосується України та її власних потужностей щодо виробництва вина, то вони оцінюються на середньому рівні. З одного боку, держава не може змагатися з лідерами ринку. Щорічно держава має змогу виробляти не більше 1,2 гл. Але при цьому за останні роки вона змогла наростити обсяги експорту, отримавши близько 180 млн доларів. І це рекордне значення.

Написати коментар