США готові щомісячно підтримувати українську економіку

США готові щомісячно підтримувати українську економіку

Сполучені Штати Америки є одним з потужних партнерів українського суспільства, які, в першу чергу, підтримують нашу державу військовою технікою та надають гуманітарну підтримку. Наразі США заявили про можливість щомісячного фінансування української економіки на постійній основі до закінчення війни. Отримувати допомогу буде уряд України. Попередньо, розмір підтримки щомісячно складає 1,5 млрд доларів.  

При цьому представники українського уряду заявили про факт того, що така щомісячна підтримка буде надаватися окремо від інших видів допомоги. США вже надали Україні понад 1 мільярда доларів. І це лише початок. 

Слід зазначити, що багато фінансової підтримки, яку анонсують європейські та інші країни, фактично полягає не в грошовій допомозі. Держави надають певні гарантії, під які вже уряд України може взяти кредит. Але експерти ще раз наголошують, що відновлення української економіки наразі або вже після закінчення війни можливо лише при отриманні грантової допомоги, коли гроші надають безповоротно і безоплатно. Постійне кредитування лише збільшить борг і спричинить негативні наслідки. 

Написати коментар