Світова криза прийде звідти, звідки на неї не чекають, – з Китаю

фінансові новини

Світові експерти останні два тижні активно анонсують новини про те, що не за горами всесвітня економічна криза. І, ймовірно, прийде вона звідти, звідки на неї найменше чекають, – з Китаю. І на це є кілька причин. 

Спочатку варто зазначити, що ринок нерухомості Китаю за вересень-жовтень поточного року скоротився майже на 17% і це з урахуванням того, що в серпні 2021 року вже був зафіксований ще один рекорд – скорочення операцій з нерухомістю на 20%. Загальна кількість житла, що продається та купується в державі, настільки мала, що вона значно впливає на загальний рівень ВВП та будівельну галузь, зокрема. 

Багато великих компаній, зокрема, забудовники перебувають на межі банкрутства. У ЗМІ періодично з’являються відомості про ліквідацію тієї чи іншої компанії. Але поки що такі події не зафіксовані. І проблему могло б вирішити перекредитування, коли держава Китаю зможе надати пільгові кредити для бізнесу, але поки що про такі наміри заявлено не було.

 Китай як ніколи відчуває нестачу грошей. Загальна картинка в цілому гнітюча. Так, скорочення ВВП склало 8%, а рівень інфляції перевищив 11%, що є рекордом за останні 26 років. Загалом така економічна ситуація вплинула на обсяг внутрішнього та зовнішнього боргу, який також порівняно з попередніми роками значно скоротився. 

Крім того, ситуацію ускладнює і складна політична ситуація, пов’язана з боротьбою за Тайвань. США вже заявило про те, що цього року не підтримуватиме Китай. І саме тому зараз Китаю надано статус головного учасника міжнародного конфлікту, який може вплинути на підсумкову ситуацію у світі.

Позитивним моментом в цій ситуації є лише те, що експерти сходяться в думці, що криза не буде такою глобальною, як у 2008 році. І для більшості країн вона буде мати лише невеликий вплив. Але як буде насправді, спрогнозувати не може не одна людина.

Написати коментар