Світовий банк надає Україні додатково 300 мільйонів євро для економіки України

Світовий банк надає Україні додатково 300 мільйонів євро для економіки України

Світовий банк прийняв рішення про те, що він додатково для України перерахує транш в розмірі 300 мільйонів євро. Основна мета такої фінансової підтримки – це реалізації стратегічно успішних реформ. Правда поки не відомо, на які саме реформи банк надає кошти. Але в офіційній заяві нашого уряду сказано про те, що гроші будуть витрачені виключно на покриття збитків від пандемії. Додатково кошти можуть використати для реалізації податкової реформи. 

На яких умовах банк надає кошти не розголошується. Не відомо, який відсоток України прийдеться сплатити й впродовж якого часу. Оскільки в грудні ми вже брали кошти у Світового банку. Тоді транш становив 150 мільйонів гривень. Головна мета такого кредиту була на початку грудня – це закупівля вакцини для населення. За попередніми розрахунками, цих коштів вистачить на 17 мільйонів доз вакцини, а це приблизно 20% від всього населення України.

Таким чином, лише за грудень місяць Україна взяла у Світового банку 450 мільйонів євро. В цей же місяць ми отримували транш від Міжнародного валютного фонду на 700 мільйонів доларів. Напевно загальну суму зовнішнього державного боргу важко оцінити, а ті статистичні дані, які є у відкритому доступу, навряд чи відповідають реальності.

Написати коментар