«Тіньової економіки в Україні більше не буде» – офіційна заява Президента України

«Тіньової економіки в Україні більше не буде» – офіційна заява Президента України

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський виступив з офіційною заявою стосовно подальшого розвитку економіку. Він в категоричній формі заявив, що у воєнний час неможливо працювати в тіні. Це є воєнним злочином і повинно каратися відповідно принципам воєнного часу. Йдеться не лише про українську економіку наразі. А про майбутнє, яке вже наразі необхідно будувати за новими принципами та моделями.

Президент відзначив той факт, що українським військовим нелегко дається перемога та захист нашої держави. Тому, якщо ви не перебуваєте на фронті, тоді ваша функція – це прямий захист в тилу. Бізнес повинен забезпечувати стабільну діяльність та повноцінну сплату податків. Якщо компанія чи підприємець ухиляється від своєї прямої функції, відповідно, він працює проти своєї держави.

Володимир Зеленський зазначив, що всі працівники повинні працювати легально, офіційно, сплачуючи всі податки. І не треба казати про те, що бізнесу складно та важно. Наразі складно усім, в тому числі державі, військовим, простим людям. Кожен знаходиться в режимі виживання. І відпочивати всі будемо після закінчення війни.

Яким саме чином економіку з тіні переведуть в повністю легальний бізнес, питання залишається відкритим. Досягти зазначеної цілі можливо лише одним шляхом – посилюючи податкові перевірки, перевірки з дотримання трудового кодексу тощо. Але наразі існує мораторій на такі перевірки. Додатково міжнародні асоціації закликають владу відмовитися від масових ревізій, впроваджуючи ризико орієнтований підхід. 

Наразі ж всі прекрасно знають, що багато компаній працюють в тіні. Бізнес прагне економити на податках, оскільки він не впевнений у майбутньому. З іншого боку, складно наразі усім. А тому отримати перемогу у цій війні можливо тільки разом.

Написати коментар