Центробанки багатьох країн відмовляються від золотовалютних запасів

На фінансовому ринку світу склалася небачена ситуація, коли Центробанки багатьох країн значно скоротили реальну потребу в золотовалютних запасах та відмовилися від купівлі такого активу. Лише за третій квартал 2021 року загальний обсяг скорочення закупівлі золота складає майже 63%, що в абсолютному значенні – 69 тон. Саме такі дані представила суспільству Всесвітня золота рада.
Цікаво те, що така ситуація склалася не в усіх державах, деякі країни і далі беруть курс на золото та підвищують питому вагу такого активу в своїй державі. Наприклад, в третьому кварталі 2021 року золотовалютні запаси таких країн як Індія та Бразилія показали значне зростання. Наприклад, лише Індія купила 41 тону, тобто в усьому придбаному золотовалютному резерві її частка складає 60%. На другому місті Бразилія, яка за результатами третього кварталу придбала 9 тон золота, тобто 13% від усього сформованого запасу. Третє місце займає Узбекистан, четверте – Казахстан та п’яте місце – Росія.
Як видно за представленими даними, то банки Європи та США в поточному кварталі відмовилися від значного підвищення золотовалютних запасів. Експерти стверджують, що головна причина таких дій – економічна нестабільність у самій системі країни.
Також є країни, які вимушено в третьому кварталі активно продавали свої золотовалютні запаси. Лідером в цьому питанні стала Туреччина, яка реалізувала на фінансовому ринку 13 тон золота. Головна причина – економічна нестабільність, в тому числі спровокована пожежами та різким падінням національної валюти.
Незважаючи на такі тенденції, поки стверджувати про те, що країни відмовилися від золотовалютних запасів неможливо. Золото й надалі користується попитом. За прогнозами, Всесвітньої золотої ради вже в 4 кварталі ситуація покращиться і країни збільшать закупівлю золота, оскільки саме воно вже на протязі століть залишається незмінним стабільним резервом всіх країн світу.