Туреччина оголосила про рекордне збільшення мінімальної заробітної плати
Сьогодні влада Туреччини офіційно заявила про те, що у 2022 році мінімальна оплата праці для населення буде підвищена одразу на 50%. Головна причина такого рішення – це соціальна підтримка звичайних людей, які втратили змогу забезпечувати нормальний рівень життя. Оскільки національна валюта країни лише за пів року впала в ціні на 40%, то і рівень цін відповідно підвищився.
Влада заявила про те, що вона розуміє складну економічну ситуацію в країні. Туреччина за останні два тижні побила всі рекорди як за рівнем інфляції, так і за рівнем падіння національного курсу валют. Ціни зростають швидкими темпами при умові, що доходи залишаються на тому ж рівні. В минулому місяці в країні пройшла хвиля мітингів та протестів. Люди обурювалися тим, що вони вимушено повинні скорочувати рівень споживання.
Наразі офіційне рішення наступне: мінімальна оплата праці у 2022 році буде підвищена до 4250 лір, що в доларовому еквіваленті складе 275 доларів. Наразі ж мінімальна оплата праці складає близько 2900 лір. І якщо на початку року це була непогана цифра, яка надавала змогу мінімум отримувати зарплату на рівні 380-400 доларів, то наразі це вже сума в 180 лір.
Статистичні дані свідчать про те, що близько 45% всіх людей, що працюють, в Туреччині отримують саме мінімальний розмір зарплати. І мова йде не про тінізацію економіки. Рівень оплати реально такий, оскільки оплата праці в 400 доларів для країни достатньо прийнятна і дозволяє забезпечити нормальне життя. І якби рівень цін та девальвація ліри не була б такою стрімкою, то влада і далі не реалізувала б таких стрімких заходів щодо зростання оплати праці.
Але експерти не дуже гарно сприйняли новину. Оскільки додаткові вливання такого плану в економіку також нададуть зворотний ефект. Підвищення заробітної плати в першу чергу вплине на видатки бізнесу, на власників компаній. І щоб покрити такі непередбачені видатки вони вимушено піднімуть ціни на товар. За результатами таких дій отримають негативний результат. Інфляція збільшиться в декілька разів та поб’є всі рекорди.
Якщо до уваги брати саме економічні заходи боротьби, то треба навпаки зменшувати доступ людей та бізнесу до вільних грошових коштів. Тільки так можна зменшити темпи девальвації ліри, що безпосередньо надасть змогу зупинити інфляцію.
Нагадаємо читачеві, що останній рік політика Ердогану, Президента країни, піддається критиці багатьох держав та аналітиків. Ліра побила всі анти рекорди у світі за темпами знецінення. І якби в іншій державі Центробанк би підвищив би облікову ставку, то в такому випадку пішли іншим шляхом – її зменшили, надаючи вільний доступ до грошей. В результаті маємо таку картину.