Україна має найнижчий рівень економічної активності в Європейському Союзі

Україна має найнижчий рівень економічної активності в Європейському Союзі

Аналітики оцінили рівень ділової активності в Україні та порівняли його з іншими державами Європейського Союзу. З’ясувалося, що в нашій державі достатньо низький рівень цього показника. Наприклад, якщо у Швеції показник складає понад 80%, то в нас він не досягає 68%. Тобто тільки 68% українців мають змогу працювати та втілюють це бажання у реальність. Інші такого натхнення до праці не мають. Йдеться саме про людей працездатного віку.

Низька економічна активність та рівень зайнятості населення експертами пояснюються різними факторами. Наприклад, визначено гендерну нерівність в цьому показнику. Чоловіки мають більший рівень активності, ніж жінки. Це пояснюються і менталітетом, коли українки звикли виховувати дітей та бути вдома, й тим фактом, що в нашій державі все ж таки жінкам надають змогу знаходитися в декреті впродовж трьох років. В державах ЄС період перебування в декреті значно менший. Для прикладу можна привести цифри: серед жінок рівень ділової активності складає 77%, а серед чоловіків працездатного віку понад 95%.

Інший фактор – це все ж таки особливості вітчизняного ринку праці. На ринку існує більше вакансій для чоловіків, ніж для жінок. Особливо це стосується професій, в який пропонують високі заробітні плати. Якщо чоловік бачить достатньо високу оплату праці, то він готовий працювати та підвищувати рівень своєї економічної активності. Щодо жінок, то є також ті, хто навіть готовий працювати та реалізовувати свої таланти, але з урахуванням запропонованого рівня праці обирає варіант залишатися вдома.

Коригування в показник ділової активності внесла й пандемія. Не всі компанії змогли перевести своїх співробітників в дистанційний режим. З урахуванням того, що діти різного віку періодично знаходилися на дистанційному навчанні, то жінки вимушено покинули свою роботу та залишилися вдома зі своїми дітьми.

Прогнози є невтішними по причині й того, що в державі спостерігається значний відтік робочої сили. Активне населення працездатного віку надає перевагу виїхати з країни, шукаючи кращої долі за кордоном. Дехто з них отримує й громадянство європейських країн, що також підвищує рівень ділової активності саме країн Європи. Експерти прогнозують, що з часом ситуація буде лише погіршуватися, бо з відкриттям кордонів та поновленням виробництва кількість людей, які покинуть території України, точно збільшиться. Хоча влада думає більш оптимістично та прогнозує зменшення рівня безробіття в державі до 8,9% у 2023 році. Наразі ж офіційний рівень безробіття 9,1-9,3%.

Написати коментар