Україна має всі шанси отримати транш від МВФ вчасно

Україна має всі шанси отримати транш від МВФ вчасно

Наразі взаємовідносини між Україною та Міжнародним валютним фондом знаходяться на рівні ефективної співпраці, а тому влада сподівається, що затримок з перерахуванням траншу до державного бюджету точно не буде. Згідно з підписаним договором про співробітництво таку фінансову допомогу Фонд повинен надати в червні 2022 року. 

Влада впевнена, що наразі мова про подальше співробітництво та кредитування не йдеться. Україна знаходиться в такому економічному становищі, яке дозволить з червня по грудень 2022 року точно обійтися без додаткової допомоги. А ось останній транш буде використано згідно з тими цілями, які були заплановані спочатку – реформування податкової системи та боротьба з корупцією. 

Представники влади зазначили той факт, що грошова допомога надається зі сторони Міжнародного валютного фонду при виконанні Україною певних вимог. Їх багато, всі вони зафіксовані у підписаному Меморандумі. Але наразі більшість з них виконані, а тому значних перепон для того, щоб МВФ все ж таки не перерахував кошти в Україну, немає. 

В офіційних заявах було зазначено й про те, що наразі Україна вже пройшла період максимального боргового навантаження. Роки, коли держава виплачувала великі кредитні платежі, вже минули, а тому у 2022 році вже буде краще. Звичайно, влада не категорична щодо співпраці з Міжнародним валютним фондом. Але вона намагається реалізувати максимально внутрішні можливості та резерви, щоб все ж таки мати змогу працювати без постійних кредитів. Перша мета наразі – це отримати у 2022 році лише один останній транш. А вже потім намагатися максимально ефективно працювати без залучених коштів. Як це вийде, покаже лише час.

Якщо ж і підписувати нову програму кредитування між Україною та Міжнародним валютним фондом, то точно з урахуванням багатьох факторів та наслідків. І плюс в тому, що влада це розуміє та налаштована рішуче. Вона не категорична у своєму рішенні, але вважає, що вступати в нову програму потрібно дуже виважено, не пірнаючи в неї з головою лише для того, щоб отримати кредитні кошти.

Нагадаємо, що наразі завершується програма співпраці України та МВФ, яка тривала 1,5 роки. В рамках реалізації такої програми Україна отримати 5 млрд доларів. Це не значить, що держава отримала таку суму на свої рахунки, половина з них були надані як гарантії та забезпечення.

Написати коментар