Україна може отримати додатково 300 млн доларів від Всесвітнього банку для термомодернізації

Україна може отримати додатково 300 млн доларів від Всесвітнього банку для термомодернізації

Попри спроби української влади провести 2022 рік під гаслом «жодних кредитів та фінансової допомоги», лютий поточного року розпочинається з додаткової угоди України та Всесвітнього банку України про посилення фінансової співпраці. Наразі йдеться про виділення понад 300 млн грн. Мета програми – надати можливість регіонам реалізувати заходи щодо посилення ефективності енергоощадних заходів та технологій. Саме про це домовилися на зустрічі міністр регіонального розвитку Олексій Чернишов та представник Всесвітнього банку Аруп Банерджі.

Зазначені особи вирішили започаткувати новий проєкт в рамках розвитку енергоощадних секторів економіки. Завдяки реалізації зазначеної програми регіони отримують потенційну можливість не лише модернізувати певні виробничі потужності підприємств, але й забезпечать ефективне використання ресурсів різними державними та соціальними установами, в тому числі дитячими садочками, школами тощо.

Слід зазначити, що такий проєкт – не перший в історії співпраці між двома учасниками. Попередня програма фінансування та співпраці України та Всесвітнього банку надала можливість регіональній владі на місцях знизити норму витрат природного газу та опалення. Це забезпечило зменшення фінансового навантаження на регіональні бюджети.

Про аналогічний план розвитку України також заявляє й Президент. Зокрема Володимир Зеленський на своїй недавній промові відзначив, що поточний рік держава проведе під гаслом великої термомодернізації. Тільки це надасть можливість бізнесу та населенню мінімально відчути наслідки глобального подорожчання газу та енергоносіїв. Бо ніхто наразі не може стверджувати, коли припиниться це зростання. Вся Європа наразі знаходиться в великому кризовому стані, коли звичайне населення не може покрити свої потреби у теплі та електроенергії наявними коштами.

Але треба нагадати, що Україна бере кредит та отримує поворотну фінансову допомогу не лише на розвиток зазначеного питання. Для покриття економічних наслідків пандемії та для подальшого розвитку національної економіки в грудні 2021 року держава вже взяла у того ж Всесвітнього банку 300 млн євро. Додатково ми винні Міжнародному валютному фонду та іншим міжнародним партнерам.

Написати коментар