Україна намагається домовитися про новий проєкт фінансування  від МФВ

Україна намагається домовитися про новий проєкт фінансування  від МФВ

Останні роки Україна та Міжнародний валютний фонд проводять активну політику співпраці. Для отримання грошових коштів наша держава періодично повинна витримувати певні вимоги в політичній, економічній, податковій та митній сфері. Але в обмін на це вона може отримати світову підтримку та можливість виконання своїх базових функцій.

І ось нещодавно міністр фінансів України заявив про активне поновлення співпраці. За словами Сергія Марченка наразі представники нашої держави та Міжнародного валютного фонду розпочали нові переговори щодо впровадження нового проєкту.

За словами влади та експертів без світової підтримки наразі Україна не може виконувати навіть базові функції перед своїм населенням – виплачувати зарплати, соціальні виплати тощо. Кожного дня розрив між фактичними видатками та фактичними доходами зростає. Джерела фінансування дуже обмежені, а тому підтримка МВФ – є одним з ключових напрямків покриття.

Складність співпраці наразі в тому, що для України існує дуже негативний прогноз. Значне зниження ВВП, зростання зовнішнього та внутрішнього боргу, великий рівень безробіття та бідність – основні проблеми, з якими наразі стикається держава. Саме тому завдання МВФ – не просто надати кошти, а розробити певну макроекономічну програму стабілізації, на яку і будуть виділено кошти. Яку суму зможе виділити міжнародний партнер та на які завдання вони можуть бути витрачені, питання поки закрите.

Написати коментар