Українські фінансисти порадили українцям відмовитися від послуг мікрокредитування

Українські фінансисти порадили українцям відмовитися від послуг мікрокредитування

Онлайн позика – одна з найпопулярніших фінансових послуг, яка в більшості своєму надається в дистанційному режимі. З кожним роком кількість людей, яка користується такими мікрокредитами, зростає в геометричній послідовності. Головна причина – це доступність таких послуг, мінімальні критерії щодо перевірки позичальників. Якщо в банку людині відмовляють в наданні кредиту, то в мікрофінансовій організації точно таку позику схвалять.

Але експерти відзначають, що мікрозайми та банківське кредитування – це абсолютно різні продукти, вони мають не тільки різний алгоритм оформлення, але й достатньо відмінні умови кредитування. І людям пропонують, якщо не відмовитися від таких варіантів позик, то хоча б ретельно вивчати умови кредитування.

У 2021 році обсяги мікрокредитування в Україні побили всі рекорди. Вони досягли 50 млрд гривень. Це дуже велика цифра, яка свідчить про популярність таких послуг. Але фактично людина, яка й так знаходиться в не найкращому фінансовому стані, оформляє позику під відсотки, які вона 100% не зможе повернути. Воні тільки ускладнює своє фінансове становище.

Якщо проаналізувати український ринок, то мінімальна ставка за користування онлайн кредитом – 1%. Це переплата за кожен день користування послугою, а не за весь рік, як думає більшість. Люди без фінансової освіти порівнюють ставки банку та мікрофінансових організацій. Якщо в банку вказано 29-35%, то в МФО – 1-2%. Звичайно, що другий варіант здається більш вигідним. Тільки різниця в тому, що банки вказують річну ставку, а МФО – денну. Реальна ефективна ставка по мікропозикам стартує від 365% в рік, а може досягати й 720%. 

Не треба забувати й про інші параметри мікрокредитів. Вони надаються на короткий термін. Максимум – на один місяць. І якщо людина не зможе своєчасно сплатити борг, то додатково їй нарахують штрафні санкції. Можливий й інший варіант – суму боргу продадуть колекторам, які будуть різноманітними шляхами намагатися повернути борг.

Звичайно, ситуації можуть бути різними. Якщо гроші потрібні дуже швидко, то можливо звернутися до МФО. Є варіанти, коли для нових клієнтів пропонуються нульові відсотки. Правда строк користування таких позик обмежений – до 7-14 днів. Але як оперативна допомога – непоганий варіант.

Написати коментар