Український уряд запускає грантові програми для бізнесу

Український уряд запускає грантові програми для бізнесу

З початком війни втрат зазнали як прості люди, так малий і середній бізнес. Вони втратили свої виробничі потужності, стабільність, підтримку уряду та можливість системно отримувати прибуток на вітчизняному ринку. Перші тижні війни були дуже складними для бізнесу, але з початку травня фіксується поступове відновлення та активізація комерційної діяльності. І уряд вирішив підтримати малий та середній бізнес, запропонувавши йому грантову підтримку. Наразі для цього вже виділено 16 млрд грн.

Нова програма має назву «єРобота». Із самої назви можна зрозуміти, що мета цієї програми не лише підтримати бізнес, але й створити нові робочі місця та зменшити колосальний рівень безробіття в країні.

Перевага грантової програми наразі в тому, що фактично звернутися за фінансовою допомогою може підприємець будь-якої сфери діяльності. Уряд не створював ніяких обмежень. Заявку на отримання гранту може надати як компанія, яка працює у сфері торгівлі чи надання послуг, так і виробничі підприємства. Обмеження відсутні.

За затвердженим алгоритмом звертатися за отриманням фінансової підтримки потрібно до Ощадбанку. Також подача заявки можлива через мобільний застосунок «Дія». Після надання заяви додатково основною вимогою буде надання бізнес-плану. До самого фінансового документа вимог немає, тобто кожен підприємець на власний розсуд може скласти бюджет та програму розвитку. Не обов’язково мати для цього фінансову освіту. Після надання бізнес-плану його розглянуть працівники Ощадбанку та Державної служби зайнятості. Якщо проєкт буде реально гарний та відповідати дійсності, то підприємець зможе отримати фінансову допомогу.

Витрачати надані кошти можливо буде тільки з урахуванням цільового призначення. Це може бути придбання сировини, обладнання, інструментів тощо. Також цими грошима можлива часткова оплата орендних платежів. Але держава висуває до компаній, які отримують грант, вимогу. Вона повинна створити нові робочі місця та офіційно оформити на роботу українців. Таким чином, уряд намагається розв’язати питання безробіття. 

Представники влади зазначають, що нова грантова підтримка – це нова програма. Додатково підприємці можуть претендувати також й на участь у програмі доступного кредитування «5-7-9». Це ніяким чином не обмежує їх в можливості залучити кредитні кошти у виробництво.

Поки що невідомо, на яку суму можуть розраховувати підприємці. Чим будуть обумовлені ліміти та чи насправді до розгляду у грантовій підтримці будуть прийматися всі бізнес-проєкти.

Написати коментар