Українці розповіли про те, як змінилося їх фінансове становище впродовж року

фінансові новини

В Україні було проведено соціологічне опитування серед простих українців. Мета – визначити рівень фінансового становища в Україні, а також дізнатися, як впродовж року змінювався рівень забезпеченості населення. 

Результати дослідження є невтішними, оскільки 27% респондентів зазначили, що в них рівень матеріального добробуту значно погіршився. Вони відзначили той факт, що наразі вони мають менші фінансові можливості, ніж на початку року. І це пов’язано з багатьма факторами, в тому числі й зі значним підвищенням цін на продовольчі товари при умові, що рівень заробітної плати залишися на тому ж рівні.

Інша частина респондентів – 25% зазначили, що вони не можуть стверджувати, що в них щось змінилося. Але вони вважають, що найбільш всього воно все ж таки погіршилося, ніж покращилося. Тобто більша частина населення вважають, що їх добробут впродовж лише одного року значно погіршився. І це об’єктивні факти, які підтверджуються не лише соціологічними опитуваннями, але й реальними фактами, що спостерігаються в економіці.

Лише 8% від всіх респондентів зауважили, що у 2021 році їх матеріальний добробут значно покращився. Вони зазначили, що рівень їх заробітної плати підвищився. 2% опитуваних, які залишилися, зазначили, що рівень їх доходу значно підвищився. Вони можуть стверджувати, що для них поточний рік виявився найбільш вдалим.

В процесі соціологічного опитування було запропоновано також оцінити перспективи розвитку у 2022 році. Респоденти зазначили, що вони не впевнені у своєму майбутньому і на це в них є об’єктивні причини. Наприклад, першою загрозою українці вважають напад Російської Федерації на Україну та початок більш глобальної війни між країнами. Саме цю причину назвали більш ніж 48% опитуваних.

Більш ніж третина опитуваних зазначила, що розвиток України та підвищення її економічного зростання не можливі внаслідок великого рівня корупції та слабкої судової системи. Слід зазначити, що саме такі фактори були названі й міжнародними експертами, які оцінювали рівень інвестиційної привабливості саме України для міжнародного бізнесу.

На третьому рівні серед факторів, які не надають можливості розвиватися економіці України, знаходяться пандемія та ті обмеження, які з нею пов’язані. Таку причину назвали близько 29%.

Загалом, українці розуміють, в який час вони живуть і що більшість проблем, пов’язана з нестабільністю економіки, – це наслідки пандемії та воєнного конфлікту, але не самої влади. Також слід зазначити, що Україна розвивається наразі так, як й інші світові держави, які відчувають на собі наслідки всесвітньої пандемії.

Написати коментар