Українцям пропонують новий вид інвестування – вклади в будівні фонди

Українцям пропонують новий вид інвестування – вклади в будівні фонди

Експерти прогнозують, що у 2022 році активізується новий напрямок інвестування для українців – вклади в будівельні фонди. Не дуже правильно називати цей фінансовий інструмент новим для українського ринку, він вже активно використовується декілька років, але в поточному році за прогнозами настане бум його застосування на ринку. 

Сутність такого інструмента полягає в тому, що українці вкладають гроші не в сам об’єкт, який будується. Наприклад, розпочинається будівництво певного житлового фонду, людина вкладає певну частину грошей в певний об’єкт та до кінця будівництва виплачує залишок. Це працює інакшим чином: розробник формує певний фонд, який складається з грошей простих українців. Цей фонд будівельні компанії як раз використовують для будівництва певного комплексу. Вкладник володіє не самою нерухомістю, а цінними паперами фонду. Наприкінці будівництва він вирішує, чи залишати йому ці акції чи продати. 

Плюс в тому, що кожний українець отримає змогу вкладати кошти в тому обсязі, який у нього є. Не обов’язково вкладати кошти у вартість всього житла. В більшості таких сум у простих українців немає. Складається інакша ситуація: скільки є грошей, стільки й вкладається у фонд, а потім шляхом визначеної питомої ваги отримується прибуток від продажу нерухомості.

Фактично, для українців – це альтернатива простим банківським депозитам, за якими наразі значно впали відсоткові ставки. А для будівельних компаній – це змога залучити в процес фінансування більшу частину українців, отримавши достатньо великі суми для подальшого фінансування та вкладання в певні проєкти. Такі інструменти ефективно працюють в Європі та Америці, наразі вони активно впроваджуються й у вітчизняний ринок.

Написати коментар