Укрпошта планує придбати Альпарі Банк

финансовые новости

У 2022 році заплановано кілька великих операцій щодо купівлі банків, що працюють на території України. Не всі вони пов’язані з приватизацією. Але здивуванням для фінансового ринку стали спроби Укрпошти придбати Альпарі Банк. Наразі йдеться не лише про наміри, а про реальність підписання договору. Міністерство інфраструктури вже дало добро на те, щоб Укрпошта стала власником зазначеної фінансової установи.

Поки проблема лише в Національному банку України, який вирішує можливість реалізації такої угоди. Попередня вартість контракту – 260 млн грн.

Звичайно, сама можливість придбання банка нікого не дивує. Тим паче, що зазначена установа входить в список найбільш збиткових банків України. Лише за останній рік розмір збитків складає 8 млн грн. А розмір статутного капіталу дозволяє витримати лише мінімальні умови функціонування, затвердженні Національним банком України.

Проблема в іншому. Виникає раціональне питання: «Навіщо взагалі Укрпошті такий банк, в тому числі з такими збитками?». Відповідь на це питання в стратегічному плані розвитку самої Укрпошти. Як з’ясувалося, то цю компанію планують з поштового оператора вітчизняного рівня перетворити у фінансову компанію міжнародного рівня. На першому етапі перетворення Укрпошта буде надавати фінансові послуги у віддалених селах та населених пунктах, оскільки наразі в таких містах фактично відсутні відділення банків України.

Наразі питання відкрите, чи зможе Укрпошта фактично перетворитися у фінансову компанію, якій населення буде довіряти свої накопичення. Бо саме так мріє його керівництво. Національний банк України достатньо скептично віднісся до такої думки. Він ще не відмовив у такій спробі, але є всі шанси, що саме так і буде.

Якщо ж угода буде підписана, то в державі додатково з’явиться ще один державний банк. І це знову не погоджується зі стратегічними планами розвитку України, яка намагається знизити питому вагу державних банків у всій банківській системі.

Написати коментар