Уряд пояснив, чи вистачить державі коштів для виконання своїх соціальних обов’язків перед громадянами України

Уряд пояснив, чи вистачить державі коштів для виконання своїх соціальних обов’язків перед громадянами України

Прем’єр-міністр України, яким наразі є Денис Шмигаль, впевнений в стабільності економічної ситуації в державі. Саме про це він запевнив громадян України на  своєму годинному виступі у Верховній Раді. Очільник Кабінету Міністру заявив, що наразі нічого не загрожує національному господарству держави. Так Національний банк України наразі має достатньо резервів, щоб стабілізувати курс національної валюти, яка зараз переживає не найкращі часи. Також й Кабінет Міністрів України має достатньо ресурсів, щоб забезпечити виконання усіх соціальних гарантій перед населенням. Йдеться як про соціальні виплати – пенсії, трансфери, стипендії тощо, так і безпосередньо про заробітну плату робітників бюджетної сфери. За словами Дениса Шмигаля усі отримають гроші в повному обсязі та вчасно.

Цікавий момент в тому, що прем’єр-міністр зазначив: січень був дуже вдалим для державного бюджету. В ньому спостерігалося понад 10 млрд грн додаткових надходжень, які не були заплановані на поточний рік. А саме тому уряд має додаткові джерела фінансування усіх виплат. І навіть при настанні надзвичайних подій на державних рахунках є всі необхідні ресурси для виплати соціально значущих платежів.

Звичайно, очільник Кабінету Міністрів підтвердив той факт, що наразі дуже складно забезпечувати стабільність та розвиток економіки. І якщо раніше на це впливала пандемія, то наразі інформаційні війни та посіяна паніка серед бізнесу активно запустили механізм дестабілізації. Але уряд до цього готовий, є різноманітні плани стабілізації ситуації, тому при будь-яких обставинах люди отримують свої кошти.

Наприкінці доповіді він відзначив, що Україна має коло постійних міжнародних партнерів, які також готові в будь-який час допомогти фінансово. Тому населенню взагалі не слід панікувати та боятися відсутності грошей. Мінімальний пакет підтримки від держави точно буде надано вчасно.

Написати коментар