В Україні масово ліквідуються підприємці

Офіційні статистичні дані щодо кількості підприємців, які працюють на території України, є невтішними. Лише з початку лютого припинили свою діяльність 36 тис. підприємців. І це при умові, що лише пройшла половина місяця. Водночас зареєстрували свою діяльність тільки 26 тис. ФОП. Виникла ситуація, коли кількість ліквідованих фірм перевищила кількість фірм подібного типу, які розпочали діяльність.
Якби така ситуація спостерігалася на ринку вперше, то нічого страшного в ній не було. Але вже в січні поточного року ситуація була подібною. Правда, минулого місяця ринок зміг вийти майже в нуль, тобто кількість відкритих та закритих ФОПів була майже однакова.
Представники бізнес-спільноти не змогли стояти осторонь такої ситуації. Так Максим Тютюнник від імені Асоціації представників малого та середнього бізнесу вирішив прокоментувати ситуацію. Він зміг визначити три ключові проблеми, які спонукали малий бізнес діяти саме так. Бо врешті решт навіть в кризу власники компаній знаходили можливість стабілізувати ситуацію та підтримувати бізнес хоча б з мінімальною нормою маржинального доходу.
Звичайно, головною причиною ліквідації малого бізнесу став новий закон, який набрав чинності з початком року. Йдеться про необхідність застосування РРО. Не всі підприємці з радістю сприйняли нове зобов’язання, не всі й матеріально змогли витримати таке навантаження. Деякі обрали варіант закриття бізнесу або роботи в тіні. Хоча влада впевнена, що собівартість щомісячного використання РРО не перевищує 120 грн. Але це думка влади, бізнес має свою.
Друга проблема, яка спонукає швидко припиняти діяльність, – це панічні настрої в державі та постійний ризик воєнного конфлікту. Не всі власники бізнесу піддаються такому тиску, але все ж таки є й такі, що бажають перечекати тяжкі часи за кордоном.
Третій фактор, який значно вплинув на кількість ФОП, – це підвищення енергоносіїв. Особливо це стосується бізнесу, який залежний від таких ресурсів. Вартість газу, палива та електроенергії підвищилася в порівнянні з минулим роком на 50-200%. Таке навантаження малі компанії не витримали, вони втратили змогу конкурувати з великими виробниками ринку. А якщо додати до цього підвищення ще зростання мінімальної заробітної плати та орендних платежів, то можливо дешевше взагалі припинити бізнес, ніж працювати в мінус.