В Україні таки посилили податковий контроль: штрафів побільшало

В Україні таки посилили податковий контроль

Незважаючи на те, що уряд заявляє про підтримку та відсутність перевірок для бізнесу, за фактом ситуація не така райдужна. Так сьогодні було ухвалено черговий законопроект, спрямований на посилення адміністративної відповідальності для представників комерційної діяльності. 

Зокрема, додаткові санкції передбачено через відсутність належного податкового обліку або порушення алгоритму подання звітності. Раніше платник податків, який не вчасно подав звітність або взагалі не мав на підприємстві відповідного податкового обліку, зобов’язаний був сплатити штраф у розмірі від 85 до 170 гривень. Зрозуміло, що розмір такого штрафу нікого не лякав. Деяким фірмам легше заплатити 170 гривень, аніж виконувати всі норми Податкового Кодексу. Нині норму збільшено. І тепер максимальний штраф за таке саме порушення вже становить 2550 гривень. Мінімальний розмір – 1700 грн. Звичайно такі санкції також для великих компаній не є критичними. Вони її можуть легко компенсувати. Але все-ж таки для малих фірм це деяка підвищена норма відповідальності.

При цьому цікаво, що всі спірні питання, а також рішення про стягнення таких штрафів прийматимуть не суди, як було раніше. Наразі пропонується всю відповідальність покласти саме на податкові органи. Це дасть ефективніші результати. Хоча є й противники такої норми, оскільки не виключені й маніпуляції у таких питаннях із перевищенням посадових обов’язків. 

У будь-якому випадку ця норма вже прийнята і тепер необхідно просто чекати, коли закон набуде чинності та діятимуть нові правила гри.

Написати коментар