В Україні заплановано значне зниження податкового навантаження на бізнес

В Україні заплановано значне зниження податкового навантаження на бізнес

Оскільки бізнес наразі знаходиться в ситуації, коли він змушений виживати, а не розвиватися, влада реалізовує різноманітні механізми підтримки. Один з них – це зниження податкового навантаження на підприємців та стимулювання роботодавців все ж таки офіційно працевлаштовувати свої співробітників. І для цього наразі анонсовано значне зниження податків.

Поки не зовсім зрозуміло, як це буде працювати, податківці розробляють якусь інтегровану систему розрахунку. Наразі ж загальна ставка за податками складає 42%. Основна частина – 22% сплачується як Єдиний соціальний внесок, так званий ЄСВ. Такий збір сплачується за кожного офіційно працевлаштованого співробітника. Роботодавець не має права платити менше, ніж встановлені ліміти. І не важливо, людина працює на 0,25 чи на 0,5 ставки. Мінімальний розмір ЄСВ – 22% від встановленого рівня мінімальної заробітної плати. Наразі це 1430 грн. 

Другий податок – це податок з доходів фізичних осіб. Його розмір складається – 18%. Він сплачується з офіційно нарахованої зарплати. Не встановлена верхня та нижня межа. І третій податок – це воєнний збір, його величина – 1,5%. Загальна номінальна ставка податків складає 41,5%. Саме таку цифру озвучив й Даніїл Гетьманець, який обіймає посаду керівника Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. 

Так ось уряд замислюється над тим, щоб знизити цю ставку до 30% на першому етапі, а потім вже до 25 % впродовж декількох років. Яким чином це буде впроваджено поки не зрозуміло. Можливо одночасно буде знижена відсоткова ставка за всіма податками, можливо буде впроваджено ранжування для окремих категорій підприємців. Але уряд активно працює над цим питанням, про що вже офіційно заявляє у своїх виступах. Поки ніяких законопроєктів щодо зменшення податкового навантаження немає. 

Що стосується юридичних осіб, то також планується удосконалення системи оподаткування. Напевно, буде запроваджено аналог польської системи оподаткування, тобто держава анулює податок на прибуток, а запровадить все ж таки податок на виведений капітал.

Загалом же Даніїл Гетьманець відмітив, що понад 10 років влада говорить про те, що податкова інспекція повинна стати сервісом, а не органом контролю. Але все вирішується лише на рівні обговорень, ніяких кардинальних змін не відбувається. І саме над цим питанням наразі працює влада.

Написати коментар