Відносини між Росією та Україною впливають на міжнародний ринок криптовалют

фінансові новини

Напруженість в стосунках між Росією та Україною, постійна інформаційна війна між світовими лідерами призводить до того, що ринок криптовалют відчуває значні коливання. І звичайно така ситуація не на користь криптовалюти. Наприклад, лише 22 січня курс біткоїну становив близько 36370 доларів. І це рекорд для офіційного курсу біткоїну у світі за останні два тижні.

Позитивним моментом є лише те, що завдяки зваженій політиці та стабілізації поведінки деяких учасників фондового ринку курс змогли підвищити. І вже наприкінці того ж дня він вже становив 37895 доларів.

Від чого залежить курс криптовалюти наразі?

Біткоїн – не єдиний цифровий актив, який зазнав значного падіння в ціні. Наразі це відбувається з більшістю таких засобів. Наприклад ефір впав на 4%. І це не найгірший варіант.

Головна причина дестабілізації ринку – це ймовірний наступ Російської Федерації на Україну. Йдеться не лише про посилення конфлікту на ЛНР чи ДНР, але про початок третьої світової війни. Геополітика є головним чинником, від якого залежить курс валюти, в тому числі криптовалюти. І якщо до понеділка ситуація була більш прогнозована, то з понеділка вона кардинально змінилася. Оскільки Володимир Путін заявив про признання ЛНР та ДНР, відповідно він визначив сам факт ескалації конфлікту.

Після його офіційного виступу вартість більшості світових акцій та інших фінансових активів значно впала. Навіть ті учасники ринку, хто має здатність, хист купувати та продавати високо ризикові активи, значно зменшили кількість угод та операцій.

Експерти відзначають, що загалом біткоїн та всі криптовалюти йдуть відповідно за показниками, які притаманні й азійським індексам фондового ринку. Є певна залежність між цими індикаторами. При першій заяві Президента РФ про приєднання ЛНР та ДНР, а також відправлення воєнних до України, всі показники фондового ринку просто обвалилися та впали в ціні. Потім же, коли всі зрозуміли, що не все так страшно, що фактично йдеться про той самий конфлікт, який продовжується з 2014 року, все  стабілізувалося. Приклад – курс криптовалюти. Якщо біткоїн після заяв значно впав, то потім вже через кілька годин він значно підвищився в ціні.

Чи захистить інвесторів біткоїн?

Впродовж останніх років інвестори впевнені: якщо вони мають в інвестиційному портфелі біткоїн, відповідно вони захищені та в будь-якому випадку зможуть отримати свою прибутковість. Але наразі всі очікування щодо цього активу пішли нанівець. 

Причина – криптовалюта вже більшістю сприймається як дещо схоже на валютний актив. Будь-яка криптовалюта вже безпосередньо прив’язана до коливань фондового та валютного ринку. Якщо відбуваються коливання у вартості акцій та інших деривативів, відповідно відбуваються і коливання. Експерти відзначають, що максимальне зростання вартості біткоїну потрібно очікувати не раніше 2024 року. Поки активу притаманні коливання.

Написати коментар