Відсоткові ставки за депозитами поступово пішли вгору

Відсоткові ставки за депозитами поступово пішли вгору

Нещодавно Національний Банк України підвищив облікову ставку та ставку рефінансування. Так зростання облікової ставки становить 250%, а сам показник затверджено на рівні 25%. Основна причина, яка спонукала регулятор впровадитися до таких дій, – можливість підвищення базових ставок за депозитами та кредитами. І ось банки вже відреагували на таке рішення.

Наприклад, депозитні умови від одного з українських банків «Український капітал» вже пропонують ставки до 18%. Звичайно, така прибутковість пропонується за довгостроковими депозитами, за якими заборонено довгостроково знімати кошти. Найменша прибутковість на рівні 6% запропонована на короткострокові депозити зі строком погашення до 1 місяця.

Аналогічне рішення прийнято багатьма фінансовими установами. Різниця тільки в тому, з якої дати будуть змінено основні умови за депозитними програмами. Хтось вже впровадив нові умови, а деякі установи змінять програми лише з липня.

Окрім депозитних ставок логічне підвищення відсотків за кредитами, особливо йдеться про споживчі кредити. Але наразі ніхто не заявляє про такі рішення і це, напевно, логічно в таких умовах ринку. Оскільки й до війни українські установи встановлювали максимально невигідні умови кредитування, коли відсотки за споживчими кредитами досягали 36-49%.

Слід зазначити, що експерти розділилися на дві категорії, які підтримують рішення НБУ, та ті, які категорично проти такого стрімкого зростання. Противники кажуть про те, що бізнесу наразі й так важно, відповідно його треба підтримати доступними позиками та фінансуванням. Ніхто не буде брати кредити під 40-50%, коли в країні війна. Відповідно кращим рішенням може стати єдине – зупинення діяльності. Прихильники ж стверджують про критичну інфляцію та необхідність обмеження вільного доступу населення до грошей. Лише завдяки такому рішенню в державі можливо буде втримати зростання цін.

Написати коментар