Виплати переселенцям буде кредитувати Світовий банк

Виплати переселенцям буде кредитувати Світовий банк

Під час війни державний бюджет України втратив частину прогнозованих доходів. Але при цьому навантаження на державний та місцеві бюджети значно зросли. Особливо гостро проблема складається в сегменті забезпечення соціальних виплат. Окрім стандартних платежів, відтепер держава повинна підтримати внутрішньо переміщених осіб. Нагадаємо, що виплата для українців становить 2 000 грн, на дітей – 3000 грн.

Так ось Світовий банк сьогодні офіційно заявив про виділення додаткових коштів Україні. Йдеться не про безповоротну фінансову допомогу, а саме про кредитні кошти, які після війни прийдеться повертати. Додатково кредитне фінансування буде направлено на відновлення постраждалих регіонів, зокрема відбудову інфраструктури.

Ситуація з виплатами ВПО наразі є критичною. Багато людей зазначають, що вони не змогли отримати кошти ще за березень та квітень. Хоча є ті регіони, які вже профінансували виплати за травень. Яким чином відбувається перерахування соціальної підтримки та чому виникають такі регіональні затримки, точно не відомо. Але влада заявляє про те, що кошти виплатять впродовж першої половини червня.

Додатково 31 травня було відкрито онлайн реєстрацію для переселенців на отримання міжнародної фінансової підтримки від ООН та інших міжнародних організацій. Хоча до цього часу влада заявляла про те, що ніде реєструватися не потрібно і люди автоматично отримують виплати.

Так ось вже після масової реєстрації було заявлено про те, що подібні виплати від міжнародних партнерів буде здійснено лише при наявності фінансування. А чи буде таке фінансування взагалі й хто може отримати гроші, питання відкрите.

Позитивним моментом в цій ситуації є те,  що поки уряд не забуває про вразливі категорії населення та періодично розробляє нові напрямки підтримки. Але для того, щоб розроблені на папері програми втілилися в реальність, потрібні гроші. Чи будуть і надалі світові фонди та партнери підтримувати Україну, питання відкрите. Поки статистика не є втішною. Так на початку війни ситуацією в Україні щодня цікавилося 120 млн людей, наразі лише 4 млн осіб.

Написати коментар