Вже в січні пенсіонери зможуть придбати за «тисячу Зеленського» ліки

финансовые новости Зеленский

Влада заявила про те, що вони дослухалися до прохань соціально незахищених верств населення. Таким чином, вже в січні за «тисячу Зеленського» люди старшого віку (за 60 років) зможуть купити ліки. Саме з такою заявою офіційно виступила Юлія Свириденко, обіймаючи посаду міністра економіки.

Взагалі вона зазначила, що у 2022 році програма «єПідтримка» буде значно удосконалена. Поки ще не відомо, на які напрямки українцям ще дозволять витрачати надану допомогу, але спектр товарів 100% буде розширено. Як кажуть, буде проаналізовано попит та надано варіанти щодо його забезпечення. Треба пам’ятати той факт, що гроші надані не лише для того, щоб активізувати вакцинацію серед населення. Є інша мета – підтримка тих сфер бізнесу, які найбільше постраждали від пандемії. Саме тому будуть порівнювати не тільки потреби споживача, але й потреби економіки.

Щодо ліків, то поки незрозуміло, це буде весь спектр препаратів, або якийсь обмежений список. Ще декілька тижнів тому йшлось про певний перелік препаратів, який буде затверджено на рівні міністерства. Але постає питання, чому саме так. У кожного може бути своя хвороба, яку потрібно лікувати. Чому пенсіонер з невеликою пенсією не може скористатися такою змогою.

Міністр зазначила, що вони використовують нові варіанти стимулювання економіки. Через підтримку громадян вони намагаються таким чином підтримати й економіку. І в цьому напрямі важливо дуже виважено використовувати стимули, бо наявні гроші можуть спровокувати інфляцію та стрімке знецінення національної валюти. 

Нагадаємо, що вже з 19 грудня активно виплачується обіцяна 1000 грн за вакцинацію. Гроші перераховуються на віртуальну картку, яку можна безплатно отримати в банку (поки участь беруть 5 фінансових установ). Заява на отримання соціальної допомоги подається через додаток «Дія», а потім гроші впродовж 10 днів перераховуються на банківську картку. Перелік товарів, на які можна витратити кошти, регламентований. Наприклад, поки це – придбання квитків в кіно, театр, абонементу в спортзалу тощо.

Написати коментар