Вже в січні вартість хліба може досягти 40 грн за буханку

Вже в січні вартість хліба може досягти 40 грн за буханку

Компанія «Нафтогаз» все ж таки оприлюднила вартість газу для побутових споживачів. Наразі – це 73 262 грн за тисячу кубометрів. І після цих даних багато підприємств, які працюють з використанням цього ресурсу, розпочали в паніці припиняти свою діяльність. Виробники хліба вже заявили про те, що до кінця січня вартість однієї буханки хліба буде становити 35-40 грн.

Пекарі відзначають, що газ – це лише одна зі складових, яка змушує їх підіймати ціни на хліб. Попри гарний урожай пшениці, в поточному році вона значно піднялася у ціні.  Це пов’язано з тим, що виробниче зерно експортується за кордон, утворюючи на внутрішньому ринку його нестачу. Таким чином, подорожчало все: від муки до олії.

Хліб – не єдиний продукт, який вже в січні може значно додати у ціні. Наприклад, вартість олії може піднятися до 100-120 грн за 1 літр. Виробники цього продукту зазначають, що для них вартість газу для промислової діяльності наразі піднялася у 2,5 раза, відповідно значно зросла собівартість продукції. І якщо до цього моменту вони хоча б якось могли покривати такі збитки, то вже в січні зробити це вони точно не зможуть.

Але якщо підприємства зазначеної галузі вимушено і піднімуть вартість продукції, то це все одно надає їм змогу працювати на ринку. Чого неможливо сказати про підприємства кондитерської галузі. Останні місяці вони балансують на межі банкрутства, вирішуючи головне завдання: припиняти їм діяльність чи все ж таки підіймати вартість продукту.  Зрозуміло, що питома вага вартості газу у кінцевій собівартості кондитерського виробу достатньо висока. І вирішити ситуацію можливо єдиним кроком – підняти роздрібну вартість кондитерських виробів. Але в такому випадку мати попит така продукція точно не зможе. Наприклад, конкурувати з експортними ринками Україна вже не може. Наших виробників на міжнародному ринку витіснили російські та польські кондитерські фабрики.

Наразі вже заявили про припинення діяльності Херсонська та Харківська кондитерська фабрика. Вони не можуть оплачувати виставлені рахунки за газ. Відповідно роботу втратили сотні людей.

Багато підприємців взагалі не розуміють, що відбувається в країні. Собівартість вітчизняного газу становить максимум 4 грн за кубометр, так чому вітчизняний виробник, що працює на благо населення України, повинен купувати його за такими цінами. Експерти вже говорять про те, що економічна безпека України під загрозою, найближчим часом на ринку може з’явитися нестача за основними категоріями харчових продуктів.

Наразі влада замислюється тільки над тим, щоб якимось чином підтримати пекарів хліба, надаючи їм фінансову дотацію. Про інших виробників не йдеться. Наприклад, підприємства цукрової галузі офіційно зверталися до Офісу Президента, щоб їм надали дотацію за кожну тонну цукру. Розмір дотації – 150 грн. Але поки позитивної відповіді на це прохання вони не отримали.

Написати коментар