Як працюють банки в умовах війни України з Росією

фінансові новини

В умовах розпочатої сьогодні війни на банківському ринку України спостерігаються панічні настрої. Люди та бізнес намагаються максимально швидко зняти свої заощадження, оскільки є острахи, що вже завтра банки та банкомати працювати не будуть. Але представники ПриватБанку заявили про те, що фінансова установа продовжує працювати в штатному режимі. І людям та юридичним особам не слід переживати за те, що вони втратять свої гроші. Але все ж таки, щоб стабілізувати ситуацію та якимось чином регламентувати діяльність банків, введені певні обмеження.

ПриватБанк

ПриватБанк працює в нормальному режимі. Він попередив про те, що всі відділення працюють згідно з розкладом, клієнти обслуговуються без будь-яких перешкод. Населення може крім зняття готівкових коштів, отримати базові банківські послуги: оформити картку, відкрити розрахунковий рахунок, зняти депозит тощо. Тобто клієнти банків не повинні піддаватися паніці, вони зможуть без перешкод отримати будь-яку фінансову підтримку. Наприклад, для підтримки людей ПриватБанк запропонував знімати кошти з кредитних карт без додаткових комісій.

Стосовно роботи онлайн банкінгу та мобільного застосунку, то вони також працюють 24 години на добу. Вранці спостерігалися деякі системні перебої, але за кілька хвилин вдалося вирішити цю ситуацію. Управління ПриватБанку запевнило, що вони вчасно надають готівку в каси банків та постачають її в банкомати. Строк дії всіх карток автоматично буде продовжено на пів року. Тому клієнти, які наразі мають картки з простроченим терміном, можуть не хвилюватися. Вони будуть дійсні.

Єдине обмеження, яке наразі працює, – максимальний ліміт на зняття готівки. ПриватБанк за прямою вказівкою Національного банку України заборонив знімати понад 3000 грн щодня.

Райффайзен

Водночас Райффайзен заявив про значні обмеження в роботі відділень в деяких містах та областях. Йдеться про Харків, Херсон, Одесу та всю Харківську область. Тут відділення в більшості не працюють, але при цьому банківське застосування та онлайн банкінг обслуговують клієнтів та проводять операції без обмежень.

Монобанк

Аналогічні заяви пролунали від голови Монобанку. Він заявив, що установа працює в стандартному режимі, ніяких додаткових обмежень немає. Він зазначив, що головною метою наразі є забезпечення збережень громадян та бізнесу. Однак кредитні ліміти наразі обмежено. Скористатися такими послугами неможливо.

ПУМБ

В банку ПУМБ проінформували клієнтів, що вони не можуть спрогнозувати, як будуть працювати відділення. Все вирішить час. Інформація повинна з’явитися найближчим часом. У фінансовій установі запевнили, що всі операції проводяться в штатному режимі. Але клієнти банку зазначили, що всі кредитні картки та рахунки заблоковано, обмеження введено до депозитів. Тобто операції проводяться, але в обмеженому режимі.

Ощадбанк

Ощадбанк працює також в штатному режимі. Правда, топменеджмент заявляє про те, що певні операції та спроможність банку обмежена по причині великої паніки та хаосу. Тому управління попрохало всіх зберігати спокій, не піддаватися паніці. Зняти кошти та провести операції зможуть всі – від пенсіонерів до власників бізнесу.

Національний банк України

Національний банк України все ж таки ввів сьогодні певні обмеження щодо стабілізації банківського сектору. Зокрема, наразі неможливо знімати понад 100 000 грн на день. Виняток – це зняття коштів для виплати заробітної плати. Також неможливо наразі отримати кошти в іноземній валюті. На всі трансграничні операції в валюті введені обмеження.

Написати коментар