Як працював ринок фрілансу в Україні та світі: результати за 2021 рік

Як працював ринок фрілансу в Україні та світі: результати за 2021 рік

Попри те, що 2021 рік також був багатий на різні карантині обмеження та пандемічні настрої, фактично темпи зростання ринку фріланса на світовому рівні зменшилися. Хоча в цілому сам ринок показав зростання. І це викликано тим, що у 2020 році в порівнянні з 2019 роком звичайно відбувся піковий зріст фріланса, а тому наздогнати таку швидкість у 2021 році фактично було неможливо.

Плюс в тому, що загальний обсяг бюджетів на фріланс у 2021 році зріс в порівнянні з 2020 роком. І на це є декілька причин. З одного боку, великі компанії також перейшли на пошук вільних спеціалістів, працюючи безпосередньо з фахівцем, ніж з кадровим агентством. З іншої сторони, в усьому світі спостерігалася шалена інфляція, відповідно люди прагнули отримувати більші зарплати, що відбилося безпосередньо й на загальних розмірах бюджету.

Як у світі, так і в Україні останні роки найпопулярнішою професією серед фрілансерів є програміст. Загальна кількість вільних пропозицій в поточному році зменшилася, а ось винагорода за проєкти значно зросла. 

На другому місці за попитом стоїть професія дизайнера. Саме ці спеціалісти надають перевагу працювати за схемою фріланса. Також вже декілька років поспіль попит має сфера копірайту. Минулого року, як показує статистика, обсяги замовлення дещо скоротилися, оскільки багато підприємств вимушено скоротили свої бюджети, а деякі взагалі припинили  свою діяльність. В цьому році зросла і кількість проєктів, і їх загальна вартість. Наприклад, якщо у 2020 році питома вага за рівнем бюджету серед всього фріланса в копірайтері становила 5,5%, то наразі вже 7%.

Але якщо всі зазначені факти є достатньо прогнозованими. В принципі,  останні роки тенденції щодо розподілу не змінюють. То ось деякий факт став несподіванкою. Наприклад, на 100% зріс попит на послуги юристів, на стільки ж виросла і загальна вартість зазначених проєктів.

Щодо прогнозів, то експерти пророкують, що тенденції 2021 року збережуться й у 2022 році. Але може відбутися перерозподіл між провідними сферами фріланса.

Написати коментар