Який бізнес у 2022 році готується до скорочення робочих місць?

Який бізнес у 2022 році готується до скорочення робочих місць?

За прогнозами експертів у 2022 році слід чекати на масові звільнення співробітників у різних сферах національної економіки. Такі тенденції з кожним місяцем поточного року будуть набувати активності. Вже наразі більшість підприємств різних сфер та масштабів планують оптимізувати свою діяльність, зменшивши рівень видатків. Реалізувати поставлену мету можливо шляхом скорочення персоналу, яке на деяких підприємствах досягне 17% впродовж року.

Найбільші скорочення плануються у сфері сільського господарства. Наразі результати опитування підприємств зазначеної галузі вказують на 17%.  На підприємствах виробничої сфери, зокрема переробної, такі скорочення зможуть досягти рівня 15,5%.

Головні причини таких оптимізаційних заходів в тому, що бізнес не готовий до того підвищення цін на природний газ, вартість якого вже підвищена в декілька разів. Підприємства, які залежні від такого ресурсу, просто не можуть покрити такі видатки. Наприклад, підприємства цукрової галузі вже звернулися з офіційним проханням до влади, щоб їм з бюджету було надано хоча б якусь дотацію. В іншому випадку вони вимушені будуть скоротити свої виробничі потужності. Аналогічна ситуація на підприємствах  переробної галузі.

Цікавим в цьому плані залишається запланований рівень безробіття, який затверджено в бюджеті України на 2022 рік. В поточному році влада затвердила цей показник на рівні 8,5%, коли минулого року цей показник вже становив 9,2%. Не зрозумілим фактом залишається те, на основі чого влада вирішила зменшити офіційний рівень безробіття, прогнозуючи певний рівень економічного зростання. 

Наразі після того, як бізнесу стали відомі офіційні розцінки на газ для комерційних споживачів, всі скептично ставляться до таких показників бюджету. Навряд чи бізнес зможе вистояти в цій боротьбі з енергокризою. Вже наприкінці 2021 року багато виробничих потужностей було скорочено, а після новорічних свят відправлено весь персонал на простій. Про це заявляли представники кондитерської галузі – Херсонська кондитерська фабрика та Харківська бісквітна фабрика офіційно припинили свою діяльність. Також на минулому тижні про це заявили й підприємства скляної промисловості.

Написати коментар