Загальна оцінка інвестиційної привабливості в Україні значно знизилася

Загальна оцінка інвестиційної привабливості в Україні значно знизилася

Щорічно кожна країна світу отримує незалежну оцінку щодо рівня інвестиційної привабливості. Звичайно, Україна також бере участь в такому рейтингу. І наразі її оцінка становить 2,73 бала. Максимальний рівень – 5 балів. Слід зазначити, що лише за пів року Україна значно зменшила свій рівень привабливості від 2,85 до 2,73 бала. Експерти відмічають, що тенденції такі спостерігаються в багатьох державах. Бізнес негативно відкликається на всі обмеження та політичну нестабільність, що спостерігається не лише в Україні.

Респондентами в опитування щодо рівня інвестиційної привабливості були директори великих компаній світового рівня, а також керівництво вітчизняних підприємств. І якщо проводити аналіз отриманих результатів, то найгіршу оцінку в контексті інвестиційної привабливості надали саме генеральні директори, тобто топменеджери. Таку відповідь надали понад 50% опитуваних – 58%. Третина респондентів була не так категорична та оцінила даний показник нейтральнім. 

При цьому спостерігається цікавий момент: погіршився не лише інвестиційний клімат, зменшилися і темпи зростання цього показника. Респонденти відмітили той факт, що ситуація в Україні в поточному році значно погіршилася. Негативним моментом і є те, що більш ніж 20% опитувань вважають, що ситуація сьогодні – це ще не найгірший варіант. За їх очікуваннями, ситуація вже у 2022 році також значно погіршиться. 

Стосовно факторів, які формують таку ситуацію, більш ніж 47% відповіли, що головним фактором впливу залишається все ж таки пандемія.  Керівництво компаній впевнено, що бізнес наразі залежить від обмежень та не може на повну реалізовувати свій потенціал. 

Крім пандемії, було обрано й інші чинники. Серед них: достатньо високий рівень корупції та тіньова економіка. Але головне навіть не це. До 90% всіх респондентів зазначили, що в державі дуже слабка судова система. І поки це питання не буде вирішено, ні про яке пожвавлення у сфері інвестицій не йдеться.

У директорів спитали й щодо вакцинації та її впливу на інвестиційну привабливість держави. І тут думки розділилися: одна половина респондентів вважали, що це ніяким чином не впливає на обсяги залучених в економіку коштів, а ось інша половина наполягали на тому, що даний критерій здійснює вплив як на бізнес, так і можливість інвестиційного розвитку.

Таким чином, з одного боку, Україна тратила декілька пунктів щодо свого місяці в рейтингу інвестиційної привабливості, з іншого боку, вона вписується в загальні світові тенденції погіршення ситуації.

Написати коментар