Збитки аграріїв від війни з РФ вже перевищили 4,3 млрд доларів

Збитки аграріїв від війни з РФ вже перевищили 4,3 млрд доларів

Попри те, що сільське господарство за оцінками експертів стало не самою болючою точкою для економіки України, загальні збитки в цьому сегменті складають вже понад 4,3 млрд доларів. Причина – звісно війна України з РФ.

Найбільші збитки держава зазнала по причині псування земель та сільськогосподарських угідь. За попередніми даними збитки від понівечення цього сегменту становлять понад 2,14 млрд доларів. І це при умові, що частина окупованих земель або земель, де наразі тривають активні бойові дії, не можуть бути оцінені експертами. 

Звичайно під час війни дуже постраждала і техніка, яку аграрії використовують у своїй діяльності. Частина технічного забезпечення повністю ліквідована, інша частина потребує капітального ремонту. Наприклад, є свідки, які вказують на цілеспрямовану ліквідацію агропромислової техніки, складів для зберігання сільської продукції тощо.

На третьому місці за масштабами збитків значиться смертність худоби, свиней тощо. Є багато фактів, коди окупанти цілеспрямовано знищували худобу. Збитки за попередньою оцінкою становлять 136 млн доларів.

І це лише початок. Наразі неможливо оцінити реальні збитки, які українське суспільство отримує наприкінці року, коли буде збирати врожай. І невідомо ще як довго буде тривати сама війна.

Написати коментар