Громадяни України побили рекорди за обсягами мікрокредитування

новости финансов

Українці за перші три квартали 2021 року взяли більше мікропозик, ніж за весь минулий рік. Загальний обсяг кредитного портфеля сервісів онлайн кредитування становить майже 50 мільярдів гривень. Це показник лише за перші 9 місяців поточного року. Кредитний портфель за 2020 рік у сфері онлайн кредитування був на 260 мільйонів меншим. 

З одного боку, обсяг мікропозик ще не говорить про те, що збільшився весь попит на позики. Важливо зрозуміти, чи зростає загальна кількість мікрокредитів. І так, на жаль, така цифра збільшилась. Якщо у 2019 році мікрофінансові компанії видавали близько 990 тис. кредитів, то у 2021 році ця цифра вже перевищила 1,2 мільйона кредитів. 

Дивним є той факт, що збільшилися й відсоткові ставки. І це за умови, що відсотки у сфері банківського кредитування зменшились. На ринку мікропозик є пропозиції, коли ефективна ставка протягом року перевищує 10 000%. І так, це не друкарська помилка, це реальні показники. 

Але українці змушені звертатися до МФО, оскільки отримати кредит у банку зараз не просто. Зростає кількість безробітних та людей, які працюють не офіційно. У таких реаліях банки не можуть надати їм кредити. А з огляду на те, що рівень доходів громадян падає, збільшується і потреба у кредитних засобах. За статистичними даними, українці віддають перевагу саме онлайн кредитуванню, близько 80% усіх мікропозик оформлюються через інтернет. Експерти звертають увагу споживачів, що до мікрокредитування варто звертатися лише у виняткових випадках. Подібні послуги пропонують дуже високі відсотки та штрафні санкції. Подавати заявку на послугу потрібно лише за умови, що ви впевнені у своїй платоспроможності. Інакше буде безліч проблем, про які просте населення не завжди знає. 

Також експерти звертають увагу на те, що в Україні планується поступове подорожчання кредитів. Ставки зростають, що також зумовлено девальвацією національної валюти. Тому з кожним днем загальна вартість кредиту зростатиме.

Написати коментар