Міністр фінансів озвучив час запуску пенсійної реформи

финансы кредиты

Останні пів року представники влади, зокрема, Міністерство фінансів активно обговорювали запуск пенсійної реформи. І ось сьогодні Сергій Марченко офіційно оголосив про те, що найближчим часом реформувати галузь точно не вдасться. 2022 рік пройде без активних реформ та дій з боку уряду. Щось може змінитись виключно у 2023 році. І поки це лише прогнози та попередні розрахунки. Фактично, термін запуску пенсійної реформи може відсунутися ще пізніше.

Ще раз у Міністерстві фінансів уточнили, що йдеться вже не про державну, а про накопичувальну пенсію. Буде створено спеціальний фонд, де кожен громадянин України зможе накопичувати гроші для забезпечення свого майбутнього. Кошти не просто розміщуватимуться на рахунках, вони будуть вигідно інвестовані в різні фінансові інститути.

Також влада обіцяє, що вона мотивуватиме і роботодавців, і населення активно розміщувати кошти на накопичувальному рахунку. Поки що пропонується компенсувати 1-2% єдиного соціального внеску, частина якого і надходитиме на накопичувальні рахунки.

Але поки всі заяви та теоретичні міркування залишаються у площині обговорень. Розробляються нормативні акти, розглядаються питання та алгоритми, але реальних дій поки що по запуску такої реформи не передбачається. І навіть озвучена дата – 2023 рік, це лише передбачуваний варіант, який можна реалізувати за сприятливих умов.

Написати коментар