Що робити коли є багато кредитів

Коли позичальник має на руках декілька кредитів, але не має грошей на їх погашення, здається, що виходу не існує. Однак саме для таких випадків існує послуга перекредитування. Що робити коли є багато кредитів розповімо далі в статті.

Що таке перекредитування?

Перекредитування або рефінансування — послуга надання позичальнику нового цільового кредиту на погашення попередніх. Такий займ надається під знижений відсоток та досить часто має подовжений термін кредитування, щоб клієнту було легше вчасно вносити кошти.

Перекредитування проблемних кредитів — це хороша змога вибратись з фінансової ями та покращити власну кредитну історію. 

Після оформлення рефінансування всі контакти з попередніми кредиторами припиняються. З цього моменту позичальник має кредитні забов’язання лише перед установою, яка надала новий кредит.

Вимоги та умови рефінансування в банках

Позичальник має підпадати під такі критерії:

 • Вік — 21 – 65 років
 • Постійна реєстрація місця проживання
 • Паспорт, ІПН
 • Поточний стаж роботи — від пів року
 • Постійне джерело прибутку

Збільшити шанси на ухвалення рефінансування допоможе надання додаткових документів про зниження доходу. Наприклад, скорочення доходу з місця роботи, втрата працездатності, народження дитини, догляд за людиною з інвалідністю тощо.

Від позичальника вимагається бути сумлінним платником і не мати заборгованостей. Як тільки клієнт зрозуміє, що не в змозі платити кредит, він має проконсультуватись з представниками банку. Це не обов’язково має бути той самий банк, в якому позичальник брав кредит. Якраз навпаки — вірогідніше кращі умови запропонують в іншому банку для приваблення нового клієнта.

Перекредитування МФО

До закінчення позики має залишатись не менше ніж пів року. Рефінансування – це серйозне рішення. Не варто займатись оформленням, якщо до кінця виплати кредиту залишилось декілька місяців. Це лише витрата часу.

Бажано також мати страховку, заставу чи поручителя. З ними шанси на отримання позики сильно зростають.

Клієнт може об’єднати не більше 5 кредитів. Якщо позичальник має понад 5 кредитів, то перекредитування буде вважатись частковим.

Деякі фінансові установи дозволяють навіть змінити валюту позики, щоб позичальник виплачував кошти так, як йому зручніше.

Де взяти гроші на закриття МФО?

Послугу перекредитування на борги з МФО надають далеко не всі банки. Тут на допомогу приходять приватні кредитні компанії. Вони діють аналогічно — дають велику суму під менший відсоток з метою погасити попередні борги позичальника. Різниця лише в тому, що банки вказують такий кредит як цільовий, а кредитні компанії просто надають нову позику. 

Хто може перекредитувати МФО?

У 2023 році найкращими кредитними компаніями, що пропонують послуги рефінансування стали:

 • Бізнес Позика
 • Verocash
 • SlonCredit
 • ReCredit
 • CreditBox
 • Твоя Позика
 • Ocean Credit

Умови отримання кредиту на рефінансування в таких компаніях значно простіші, ніж у банку. Рішення по кожному клієнту приймаються окремо, немає якихось універсальних правил крім наявності базових документів і віку. Досить часто кредитні компанії дозволяють отримати рефінансування клієнтам з поганою кредитною історією та простроченнями. Будь-який банк відмовив би клієнту за таких умов.

Крім того, більшість з цих компаній пропонують оформити послугу не тільки в офісі, а ще й онлайн або з надсиланням документів поштою. Це не забирає у позичальника час на очікування черги та пошуки відділення.

Реструктуризація та рефінансування: у чому відмінності?

Нерідко люди плутають послуги реструктуризації та рефінансування. Проте реструктуризація — це  зміна умов у вже діючого договору. При реструктуризації кредитів чи мікрозаймів змінюється лише графік його погашення. Фактично клієнту продовжують термін виплати зі зменшенням щомісячного платежу.

Рефінансування — це новий договір, навіть якщо перекредитування стосується позики у тому ж самому банку або кредитній компанії. Умови та ціль кредиту змінюються, а значить необхідно оформлювати новий кредитний договір.

Коли вигідно оформлювати перекредитування?

вигода перекредитування

Досить часто люди оформлюють рефінансування, але не отримують більш вигідні умови. Річ у тім, що вигідною ця послуга стає лише в випадку, коли різниця за відсотковими ставками становить не менше 2%. Також більшість фінансових спеціалістів не радять оформлювати перекредитування у випадку, якщо позичальник сплатив вже більшу частину кредиту. 

Також у деяких фінансових установах оформлення рефінансування – це платна послуга. В такому разі треба точно підрахувати, чи буде вигідно об’єднувати кредити.

Звертатись за перекредитуванням варто тільки тоді, коли ви точно розумієте, що не можете комфортно сплачувати внески.

Відгуки про перекредитування

Для багатьох людей рефінансування стало справжнім рятувальним колом у світі боргів. Якби цієї послуги не існувало, багато позичальників не змогли б повернути гроші вчасно. А це ризик повістки до суду та конфіскації майна. Тому не варто боятись звертатись за перекредитуванням, якщо вам дійсно це потрібно. Це може врятувати ваш бюджет.

Коментарів: 2

Юрій

Перекредитування

Майя

Перекредитування мікропозик

Написати коментар