Що таке APR? Річна процентна ставка за кредитом

Що таке APR

Що таке APR? Річна процентна ставка за кредитом

Мікрофінансові компанії встановлюють відсоткові ставки на рівні 1-2%. І це для більшості громадян вбачається як дуже вигідна пропозиція. Оскільки в тому ж банку ставка за споживчим кредитом знаходиться на рівні 36-40% річних. Але все не так просто. 

Мікрофінансові компанії (МФО) нараховують відсотки щоденно. Тобто за кожен день користування позикою споживач послуги сплачує від 1 до 2%. Річна відсоткова ставка позначається як APR  або Annual Percentage Rate. І саме вона фактично вказує на розмір переплати. Але нажаль, більшість позичальників не звертає на неї увагу. В результаті, людина обирає той кредитний продукт, який для неї є не тільки не вигідним. Але й фінансово не доступним, оскільки щомісячно потрібно вертати більшу суму, ніж передбачав клієнт МФО.

Від чого залежить APR

Важливо також розуміти, що компанія має в арсеналі безліч інструментів, які збільшують загальну суму переплати. Тому обираючи вигідний кредит, необхідно звернути увагу на загальний розмір APR, а не тільки на щоденну відсоткову ставку. 

Наприклад, організація може встановити ставку на рівні 1% в день. І ця пропозиція здаватиметься вигідніше ніж та, де ставка становитиме 2% в день. Але в цій ситуації важливо знати ще розмір додаткових комісій, прихованих платежів. Другий варіант можливо буде більш прийнятний, оскільки одразу містите в собі всю переплату за обраним кредитом.

APR завжди представлена на офіційному сайті компанії. Але не на самому видному місці. Як правило, ця інформація вказується мілким шрифтом внизу сайту. Позичальник має змогу самостійно визначити відсоткову ставку, взявши відсоток за кожен день і помноживши його на 365 днів.

При тій же ставці в 1% за день APR за рік буде становити 365%. І це ще самий вигідний варіант. Якщо щоденна ставка збільшується до 2% в день, то тоді APR становить вже 730% (найбільш популярний варіант).

Чи вигідно брати позику за такими APR

Звичайно, APR в МФО висока, це розуміє більшість громадян України. Але перевага в тому, що мікрокредитування передбачає оформлення позики на короткий термін – 1-2 місяці. А тому максимальна переплата за цей період становить 30-60% від суми кредиту.

Окрім того, для нових клієнтів часто пропонуються безкоштовні кредити. Ставка на першу позику строком до 30 днів може бути нульовою або становитиме 0,01%. Фактично позичальник взагалі не буде сплачувати ніяких відсотків. І це кращий варіант, як швидко взяти гроші.

Написати коментар