Виїзд за кордон з кредитом: чи випустять боржника з України?

Чи можна їхати за кордон, якщо є кредит?

Чи можна їхати за кордон, якщо є кредит?

Позичальників часто турбує питання “якщо є кредит, чи випустять за кордон України?”. Ми можемо відповісти на нього дуже просто. З непогашеним боргом виїжджати за кордон можна. При цьому потрібно враховувати деякі нюанси:

  • Кредитні зобов’язання не привід для заборони виїзду або в’їзду в іншу країну. Проте, саме прострочені платежі та зіпсована кредитна історія може бути приводом для прийняття судом рішення про неможливість перетину кордонів.
  • Навіть з великим боргом по кредиту заборона виїзду за кордон боржникам України не є обов’язковою умовою. Безпосередньо кредитор не має права обмежувати в пересуванні боржника. Це може зробити тільки суд за подання позову кредитором.

При відкритому кредиті можливо виїхати в іншу країну в якості туриста або на ПМП. Перед від’їздом бажано повідомити банк про переїзд. Переїзд – не привід не виплачувати кредит. При знаходженні позичальника в іншій країні обов’язки з нього не знімаються. Позичальник може скористатись міжнародними переказами для виплати кредиту.

За що можуть не випустити за кордон з України?

За що можуть не випустити за кордон з України?

З проблемою неможливості виїзду за кордон можуть зіткнутись злісні неплатники, яких банк або МФО зобов’язує погасити заборгованість через суд. Процедура відбувається таким чином:

  1. Кредитор подає позов до суду на позичальника, що не виплачує свій борг.
  2. Після винесення судового рішення на користь кредитора боржнику все ще виділяється час на добровільну виплату боргу.
  3. Якщо позичальник не погашає борг у відведений термін, судовим виконавцем може бути винесена постанова, яка тимчасово обмежує виїзд порушника.
  4. Боржник отримує копію документа про невиїзд. Його дані потрапляють в систему міграційного обліку, якою користуються прикордонники.

Але є важливий момент: судове засідання може відбутися без відповідача, а документи не дійти до адресата. Тому краще перевірити, чи немає у вас проблем із заборгованістю. Для цього можна перевірити свою кредитну історію в банку або у базах Кредитного Бюро.

Чи можна виїжджати за кордон з поганою кредитною історією?

Кредитна історія ніяк не пов’язана з забороною на виїзд або в’їзд в країну. Людина може мати зіпсовану кредитну історію, але при цьому погасити всі борги. Обмеження на виїзд застосовує судовий пристав в рамках порушення виконавчого провадження на підставі рішення суду, яке набуло законної сили. Якщо проти позичальника, який сплатив всі борги та має погану кредитну історію, ніяких судових справ не порушувалось, то і виїзд за кордон для нього не закритий.

Як дізнатися, що не випустять за кордон?

Як дізнатися, що не випустять за кордон?

Згідно із законодавством у кредитора немає прав зробити клієнта невиїзним. Для цього існують виконавчі органи, до яких переходить рішення суду про заборону. Судовий пристав передає справу пристава-виконавця, який протягом 10 днів виносить рішення.

Заборона на виїзд є тимчасовим заходом, як правило, він діє протягом півроку. Але закон не забороняє його продовжувати знову і знову. Єдиним способом вирішити цю проблему є погашення боргу у повному обсязі.

Копія рішення пристава відправляється через поштове відділення клієнту. Протягом 6 днів після відправки він вважається невиїзним, незалежно від того отримав клієнт рішення чи ні.

Для отримання інформації про “невиїздний” статус треба зробити такі дії:

  1. Перевірити, чи є судове рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
  2. Якщо рішення знайшлось, варто з ним ознайомитись і впевнитись, чи є в ньому інформація про переміщення позичальника за межами країни.
  3. Надіслати заяву про перевірку обмеження на право виїзду за кордон листом до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби за адресою: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601.
  4. Подати одночасно електронне звернення із запитом інформації щодо обмеження виїзду на сайті прикордонної служби.

Інформація надається досить довго. Прикордонна служба ідентифікує заявника, а вже потім має право надати відповідь. Позичальнику доведеться чекати близько 1-2 тижнів.

Чи можна з кредитом виїхати в Польщу?

Як дізнатися, що не випустять за кордон?

Заборона на виїзд та в’їзд працює для всіх країн без виключення однаково. Якщо суд виніс рішення, що боржник не має права залишати країну, то він не може поїхати ані в Польшу, ані в Чехію, ані в інше місце.

Так само з видами транспорту. Якщо судом була встановлена заборона, то країну не можна залишати на літаку, автомобілі, потязі тощо.

Що робити коли встановлено заборону виїзду за кордон?

Що робити коли встановлено заборону виїзду за кордон?

Для повного позбавлення всіх обмежень є лише один вихід – виплатити всю заборгованість. Порядок дій такий:

  1. Повністю поверніть кредит та всі штрафи, які були накладені на вас під час невиплати. 
  2. Надішліть квитанцію про оплату виконавцю, який порушив провадження.
  3. Зачекайте 3 робочі дні для повного зняття заборони.
  4. Подайте в суд апеляцію про зняття обмежень переміщення за межами України.
  5. Подайте позов про визнання кредитного договору не дійсним (через виконання всіх кредитних зобов’язань).

Написати коментар