Як заморозити кредит в банку та МФО? Відстрочка по кредиту

як заморозити кредит в мфо

Чи можна заморозити кредит в Україні?  

як заморозити кредит в мфо Україна

Для початку уважно вивчіть умови кредитного договору. Сьогодні багато банків прописують в кредитному договорі умови надання відстрочки платежу або кредитних канікул, згідно з якими позичальник має можливість не платити борг протягом певного терміну. При вирішенні проблеми таким способом слід враховувати, що після закінчення відстрочки збільшується загальний розмір виплат по кредиту і може додатися плата за надання відстрочки платежів.

Іноді банки надають можливість заморозки кредиту, але не обов’язково дають позичальнику її отримати легко. Тому якщо раптом знадобилося дізнатися як заморозити кредит в банку і провести процедуру, поставтесь до цього серьезно. В банк слід звернутися заздалегідь, не варто думати, що питання легко вирішиться за пару днів і банк відкладе платіж саме на той термін, який цікавий клієнту. Як правило, перенесення платежу можливе максимум на один-два місяці. Пам’ятайте також, що відстрочками не можна користуватися кожен раз, коли клієнту цього захотілося.

Відстрочка по сплаті чергових платежів

як відстрочити кредит україні

Люди, які потрапили в боргову яму, часто перестають виплачувати кредит. Пам’ятайте, банку не вигідно заганяти клієнта в непідйомні борги. Зі сторони фінансової установи краще, щоб позичальник віддав кредит пізніше, ніж не віддав зовсім.

Деякі кредитні організації та банки, готові надати відстрочку виплат по кредиту у випадку хвороби, появи нового члену сім’ї та інших обставин, які значно змінюють фінансовий стан позичальника. Наприклаж, в ОТП Банку виплати можна відкласти на термін до одного року.

При цьому просто прийти в банк і повідомити про своє тяжке становище буде недостатньо. Буде потрібно пред’явити підтверджуючі документи, наприклад, трудову книжку, довідку про доходи, довідки з медустанови тощо, в залежності від причин, за якими потрібно відстрочка.

Що робити коли не має змоги розрахуватися з кредитором

Що робити коли не має змоги розрахуватися з кредитором

Якщо кредитний договір не містить відповідних пунктів, то можна спробувати попросити банк змінити умови погашення позики, тобто провести рефінансування кредиту. Для цього необхідно написати у відділенні банку заяву з проханням зменшити суму платежу, надати відстрочку або збільшити термін виплати кредиту. Необхідно також додати документи, що підтверджують важкий фінансовий стан, наприклад довідку з місця роботи про затримку заробітної плати, свідоцтво про народження дитини, медичну довідку про хворобу. Якщо заява буде писатись не у відділенні, а відправлятиметься поштою, краще надіслати її в банк рекомендованим листом з повідомленням. 

Деякі банки надають власні програми реструктуризації кредиту, тому, в разі виникнення фінансових труднощів з виплати боргу, слід звернутися в банк і уточнити всі можливі умови щодо зниження кредитного навантаження. У разі якщо кредитна організація не піде назустріч клієнту і, більш того, подасть до суду, боржника після винесення рішення про сплату боргу банку слід подати заяву до суду про розстрочення платежу. До листа необхідно додати документи, що підтверджують скрутне матеріальне становище. Найімовірніше, суд врахує прохання позичальника і призначить розстрочку на певний час, протягом якого боржник буде платити прийнятні суми.

Треба пам’ятати, що надання відстрочки платежу по кредиту – це право, а не обов’язок банку. Якщо позичальник до моменту подачі такої заяви завжди платив за кредитом справно, то, швидше за все, банк піде назустріч.

Деякі перекривають старий кредит новими кредитними коштами. У частині організацій можна подати заявку на кредит без довідок. Але зазвичай, це часні фінансові установи, а не банки.

У будь-якому випадку при виникненні фінансових труднощів позичальник повинен намагатися не пропускати платежі. Якщо немає можливості внести всю суму платежу, то варто заплатити хоча б його частину. І обов’язково – писати листи банку з поясненням причини зміни свого матеріального становища і проханням про пом’якшення умов кредитування. Такі дії завжди будуть грати на руку боржнику і характеризувати його як добропорядного позичальника, в тому числі – якщо в результаті справа дійде до суду.

Як заморозити кредит в МФО

У випадках, коли з певних причин повернути кошти своєчасно не виходить, єдиним правильним рішенням вважається зв’язок з кредитором і прийняття рішення, як заморозити кредити на певний термін. В МФО це критично, тому що і так не маленька відсоткова ставка може перетворитись в величезний борг лише за місяць.

Домовляючись з мікрофінансової компанією, потрібно брати до уваги, що заморозка позики зовсім не означає її пролонгацію. Велика частина мікрофінансових компаній пропонує пролонгувати, це означає продовжити період використання кредиту. У подібній ситуації клієнту нараховуються додаткові процентні стягнення за кожен день користування кредитними коштами.

Як зрозуміти, що є можливість заморозити займ? На етапі укладення угоди з мікрофінансової компанією варто уважно прочитати угоду і переконатися, що подібна послуга передбачена в цій МФО. Коли в договорі прописані умови повного списання процентних стягнень і прощення заборгованості, варто надати необхідні документи компанії. Зверніться до співробітника кол-центру фірми з проханням заморозити займ. Компанія може погодитися і призупинити нарахування процентних стягнень на певний термін. Для цього знадобиться заявка про реструктуризацію кредиту. Якщо це не допомагає, зверніться до юриста для допомоги.

Чи можна заморозити кредит на час служби в армії?

Чи можна заморозити кредит на час служби в армії?

Заморозити кредит на час служби в армії можливо, це не займає великих зусиль. За законом України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» у військових є повне право не сплачувати відсотки або штрафи на час проходження військової служби. А відповідно до пункту 15 цієї ж статті кредитор повинен списати всі штрафи, пені або відсотки з позичальника. Якщо ж оплата була проведена раніше, кредитор повинен перерахувати зобов’язання. Якщо борг був виплачений повністю або ж надмірно, треба повернути надлишок і закрити кредит. Якщо банк не хоче діяти за цим законом, позичальник повинен написати офіційну заяву та відправити у фінансову установу.

Чи можна «призупинити» кредит під час декрету?

На жаль, прямої залежності у зупинки кредиту і вагітності немає. Фінансові установи надають позики багатьом категоріям людей і вагітні жінки не є виключенням. Нерегулярні декретні виплати або їх відсутність не є приводом для банку або МФО заморожувати позику. Однак, можна домовитись про реструктуризацію. Якщо вагітна жінка виконувала свої кредитні зобов’язання відповідально, то банк може надати більш лояльні умови для неї. Крім того, заява – хороший спосіб проінформувати фінансову установу про проблеми з фінансами. 

Написати коментар