Як зняти гроші з заблокованої картки?

Самостійне блокування карти 

Як реально можна зняти гроші з картки, що заблокована

Блокування карти – неприємна подія, навіть якщо клієнт сам провів процедуру. Найгірше, якщо гроші потрібні терміново, а інших банківських карток у вас немає або на них немає коштів в потрібному обсязі. Проте, блокування картки зовсім не означає обов’язкову втрату доступу до власних грошей. Гроші з рахунку зняти все ж реально. Алгоритм дій, терміни і сама можливість отримання грошей залежать від правил роботи конкретного банку, що випустив заблоковану картку, і від того, чому було ініційоване блокування.

Люди дуже часто переживають через те, що не знають, як зняти арешт з зарплатного рахунку. Якщо клієнт заблокував карту самостійно, то він зможе легко її розблокувати:

  • Якщо блокування відбувається через інтернет-банкінг, то розблокувати карту треба в тому самому місці в два кліки.
  • Якщо ж ви зателефонували на гарячу лінію банку та попросили заблокувати карту (наприклад, через втрату), а потім знайшли її, то зняти блокування теж можливо. Якщо при реєстрації вам було надано секретне слово, то можна зателефонувати на гарячу лінію знову та назвати його. Банк повинен зняти блокування за лічені хвилини.
  • Якщо секретного слова або ж іншої можливості зняття блокування дистанційно нема, то краще швидко звернутись до відділення банку. Подібні питання вирішуються з менеджером за 20-30 хвилин.
  • Якщо карта заблокована через неправильно введений декілька разів поспіль пін-код, але при цьому вона у клієнта на руках і йому здається, що код він все ж таки згадав, варто дізнатись в службі підтримки банку, чи є це блокування постійне або тимчасове. Деякі банки практикують блокування карти в таких випадках на одну добу, після чого вона автоматично знову стане доступною.
  • Якщо карта загублена безповоротно, фізично пошкоджена або втрачено доступ до неї, оскільки клієнт забув пін-код, треба зателефонувати до банку і заблокувати її. Таке блокування буде безповоротнім, а карту доведеться перевипустити. Те ж саме стосується карт, які заблоковані через закінчення їх терміну дії (вказаний на самій карті). Для перевипуску карти необхідно відвідати відділення банку і написати заяву на її перевипуск. Зазвичай процедура виготовлення нової картки займає кілька днів. Зате, коли карта буде отримана, гроші, швидше за все, можна буде зняти відразу ж – всі засоби зі старої карти будуть автоматично перераховані на нову.

Як зняти гроші з картки, що заблокована

Як зняти гроші, якщо рахунок заблокований?

Частіш за все, людина не може чекати перевипуску і повинна терміново вивести або зняти гроші. Ось декілька способів отримати свої кошти:

  • Можна спробувати зняти гроші готівкою в касі банку. У деяких банках для цього достатньо показати паспорт, але в більшості доведеться писати спеціальну заяву на зняття коштів з заблокованої картки або ж на її розблокування (в цьому випадку в цілях безпеки рекомендуємо зняти відразу всі наявні на рахунку гроші). Є й такі банки, в яких подібна можливість не передбачена взагалі.
  • Ще один спосіб отримати свої гроші швидко – це написати заяву на закриття рахунку. Втім, в деяких банках навіть в цьому випадку свої гроші доведеться чекати 45 днів – тому слід уточнити цей момент у співробітників банку, перш ніж оформлювати документ.
  • В деяких банках є можливість отримати гроші за лічені хвилини. Для цього потрібно прийти в те відділення, де була оформлена карта і написати заяву на отримання готівки без пред’явлення карти. Гроші відразу ж будуть видані в касі.
  • Якщо банк підтримує інтернет-банкінг – можна перевести всі гроші на рахунок члена сім’ї або ж близької людини, а потім разом з ним зняти гроші в банкоматі вже з його картки. 

Блокування карти банком

Як зняти арешт з зарплатного рахунку?

Якщо карта була заблокована банком через підозрілі дії, які були розпізнані системою внутрішньої безпеки, тожоден з перерахованих вище способів не допоможе.

Банк може заблокувати картку за власною ініціативою в наступних ситуаціях:

  • Спроба зняття грошей в банкоматі іншої країни (щоб уникнути подібної неприємності слід повідомити банк про заплановану поїздку);
  • Скоєння підозрілих операцій (покупки через інтернет-магазин на велику суму, спроби зняти більше, ніж дозволяє ліміт) – таким чином служби фінансового моніторингу та безпеки банку намагаються застрахувати рахунки клієнтів від зловмисників.
  • Рішення суду про арешт рахунків власника картки.

У цьому випадку найкращим рішенням буде звернення до менеджерів банку та вирішення проблеми в індивідуальному порядку. Порядок дій залежить від причини блокування та від можливості швидко вирішити проблему. 

Що таке арешт рахунку?

Як зняти арешт з зарплатної картки в Україні?

Арешт банківського рахунку – це не те ж саме, що блокування карти. Арешт рахунку відбувається частіше за все через непогашені (прострочені) кредити в банку або МФО. При наявності повної суми боргу, можна написати заяву на ім’я виконавця з розпорядженням провести списання суми боргу з банківських рахунків на які накладено арешт. Таким чином, клієнт гасить всі свої борги та може продовжити користуватись своїм рахунком далі. 

При неможливості повернути весь борг та розрахуватись одразу, за розпорядженням виконавчої служби, щомісячно, бухгалтерією роботодавця здійснюватимуться відрахування в сумі 20% від офіційного заробітку по одному провадженню та до 50% від заробітної плати – при наявності кількох виконавчих документів. В такому випадку банківські рахунки будуть розблоковані після сплати всієї суми боргу.

Виключенням може бути лише відсутність у боржника офіційного доходу. В такому разі, він повинен домовитись з кредитором про суму та термін, за який боржник повинен закрити борг. Часто можливо навіть змінити умови.

Зняття арешту зарплатної карти в Україні

Строк зняття арешту з карти.

Взагалі, накладати арешт на заробітну карту громадянина – не законно. З зарплати боржника не може стягуватись більше 50%. При блокуванні зарплатної карти громадянин не може отримувати оплату за свою працю. Саме тому треба поставити ціль – максимально швидко зняти з карти статус арештованої. Для цього боржнику доведеться довести документально факт блокування карти, на яку надходить його офіційний прибуток. Треба підготувати такі документи:

  1. Виписку по операціям за картою. Для цього можна звернутись до відділення банку або ж знайти відповідну функцію в інтернет-банкінгу.
  2. Документ, який підтверджує отримання на карту офіційного прибутку – заробітної плати, пенсії, стипендії, соціальних виплат.
  3. Довідку від роботодавця, Пенсійного Фонду або ж Фонду Соціального Страхування про зарахування коштів на арештований рахунок.
  4. Заяву про зняття арешту з рахунку на ім’я виконавця.

Далі необхідно відправити всі перелічені документи на ім’я виконавця. На підставі наведених документів виконавець повинен підготувати постанову про зняття арешту з карти або надіслати пакет документів до банку для подальшого розблокування рахунку.

Для зняття арешту соціальних виплат алгоритм не буде відрізнятись.

Арешт рахунків під час карантину нічим не відрізняється від арешту при звичайних умовах. З боржника так само будуть стягувати кошти для виплати боргу.

Термін зняття арешту з карти

Після розгляду документів виконавець повинен відправити постанову до банку на зняття арешту не пізніше наступного робочого дня. Завдяки автоматизації, клієнт банку може розраховувати на швидке зняття арешту. Процедура не займе більше трьох робочих днів.

Написати коментар