Якому банку можна не платити кредит?

Якому банку можна не платити кредит?

Громадяни України часто користуються кредитами. Деякі з позичальників не мають можливості виплатити борг та переховуються. Ми розповімо про законні методи відстрочити виплати, знизити фінансове навантаження чи заморозити кредит на певний час.

Що буде, якщо не платити кредит 3 роки

Будь-яка прострочення відразу відбивається на кредитній історії. А це означає, що звернутися до іншого банку, наприклад, для рефінансування боргу вже не вийде.

Якщо платіж прострочений хоча б на один день, на суму боргу розпочинається нарахування штрафу. 

Кожен банк має відділ зі стягнення боргів. Спершу з неплатниками працюють його співробітники. Вони дзвонять та надсилають листи про відповідальність боржника за законом за ухилення від виплат. У деяких випадках можуть залучити за кримінальною статтею шахрайство.

Кредитні установи мають право продати борг у колекторське агентство. Якщо клієнт не виплачує кредит навіть при залученні таких мір, на нього подають до суду. Що буде, якщо не платити кредит 3 чи 5 років? Відповідь — банк буде намагатись вилучити всі кошти будь-якими законними способами до закінчення терміну давності позову. Якщо рішення суду підтримає позив банку, у боржника зможуть арештувати рахунки та майно на покриття кредиту та збитків по судовому процесу.

Розв’язання проблеми

Є декілька способів покращити ситуацію, якщо кредит платити дійсно нічим і клієнт не може внести необхідну суму:

  • Знайти помилку банку у кредитному договорі. Якщо банк неправильно нарахував позичальнику відсотки чи допустив інші помилки в документі, суд може змінити рішення на користь боржника. У цій справі знадобиться допомога юриста.
  • Дочекатись, поки пройде термін позовної давності. Якщо банк не звернувся до суду протягом 3 років, надалі він не матиме такої можливості — термін дії боргу буде вичерпано.
  • Отримати страховку. Якщо у позичальника стався страховий випадок, він повинен вчасно заявити про нього для отримання коштів.
  • Домовитись з фінансовою установою про кредитні канікули.Потрібно звернутися до відповідного відділу банку із проханням дати відстрочку. Для цього повинна бути поважна причина. Кредитна установа може встановити термін, протягом яких клієнт сплачуватиме мінімальну суму.
  • Заявити про банкрутство. Зазвичай банкрутство — оптимальний варіант при сумі боргу від 100 000 грн, але підходить для боргів і на менші суми.

Треба розуміти, що всі ці методи є радикальними і не кожен банк піде назустріч своїм клієнтам. Однак, обравши банкрутство, можна повністю позбавитись боргу.

Банкрутство фізичних осіб

При ініціації банкрутства громадянин повністю звільняється від необхідності сплати боргів. Цей спосіб підходить більшості боржників, які мають нерозв’язні проблеми з кредитами. Щобільше, якщо людина не в змозі вносити платежі, згідно із законом вона зобов’язана оголосити себе банкрутом.

При оформленні банкрутства позичальник отримує такі можливості:

  • Боржника більше не турбують відділи стягнення боргів, колектори та пристави.
  • Припиняються нарахування пені та штрафів.
  • Людина повністю звільняється з боргів. На відміну від виконавчого провадження, яке не зупиняється до повної виплати усієї суми заборгованості навіть після продажу майна з торгів.

Основним мінусом такого способу є саме те, що людині дійсно доведеться позбавитись від усього “зайвого майна” та предметів розкоші. Тобто боржнику залишать єдине житло і необхідні предмети побуту. 

Банкрутство має і свої наслідки. Протягом 5 років громадянин не зможе взяти новий кредит та керувати будь-якою фінансовою компанією.

Висновок

Якщо позичальник хоче дізнатись, якому банку можна не платити кредит та як повністю ухилитись від боргів, ми мусимо його розчарувати. Повністю ухилитись від виплат неможливо, все одно доведеться втратити свій час, нерви та частину майна, якщо воно є. Рекомендуємо брати кредит тільки на ті суми, які позичальник точно зможе погасити упродовж зазначеного періоду.

Написати коментар